REKLAMA

Pierwszy na świecie wirtualny dom sprzedany za ponad 2 mln zł

2021-04-13 09:33
publikacja
2021-04-13 09:33
Pierwszy na świecie wirtualny dom sprzedany za ponad 2 mln zł
Pierwszy na świecie wirtualny dom sprzedany za ponad 2 mln zł
fot. Halfpoint / / Shutterstock

Pierwszy na świecie wirtualny dom został sprzedany za ponad 2 mln zł. Marsjańska posiadłość zaprojektowana przez Kristy Kim nigdy nie zostanie zbudowana.

Ponad 2 mln złotych za cyfrowy dom. Mars House stworzony przez pochodzącą z Toronto artystkę Kristy Kim jest pierwszym na świecie wirtualnym domem sprzedanym na rynku NTF (non-fungible token).

Z cyfrowego domu Mars House można korzystać tylko w wirtualnym świecie. Projektu nieruchomości nie można przenieść do rzeczywistości, dom nie zostanie nigdy zbudowany. Jest on cyfrowym zapisem przestrzeni wygenerowanej przy pomocy silnika graficznego Unreal Engine.

Stylistyka wirtualnej nieruchomości odpowiada marsjańskiej kolorystyce. Dom ma przezroczyste ściany z nałożonym gradientem. Projekt nazywany jest dziełem sztuki graficznej. Mars House oddaje zamiłowanie projektantki do medytacji, podkreśla Kristy Kim.

Dlaczego dom jest taki drogi? Wirtualna nieruchomość została zakodowana za pomocą standardu NTF. Jest to unikatowy i niemożliwy do skopiowania, zabezpieczony technologią blockchain certyfikat cyfrowy, który określa wartość wirtualnego przedmiotu. Funkcjonuje podobnie jak zapisy w Księdze Wieczystej.

Wirtualny dom został sprzedany na rynku NFT SuperRare za 288 jednostek kryptowaluty Ether (około 512 tys. dolarów), informował serwis CNBC 17 marca. Niecały miesiąc później wartość 228 Ether jest warte ponad 622,44 tys. dolarów w przeliczeniu po kursie na 13 kwietnia. Oznacza to, że wartość Mars House już wzrosła.

DF

Źródło:
Tematy
Kalkulator OC i AC

Kalkulator OC i AC

Porównaj ubezpieczenia w 5 minut. Zapłacisz nawet o 50% mniej niż obecnie.

Komentarze (14)

dodaj komentarz
piotr76
Pranie pieniędzy wchodzi na nowy poziom..
pstrzezek
Nic nowego jak na nasze standardy. U nas Orlen pokazuje wirtualne zyski, rządy prawa mają charakter teoretyczny, wybory można zrobić tak by jednak ich nie było, premier odwołuje realną pandemię w imie pseudowyborów a obywatel cieszy się z witrualnych sukcesów pokazywanych przez pseudo-media. Także jeden dom (nawet jeśli Nic nowego jak na nasze standardy. U nas Orlen pokazuje wirtualne zyski, rządy prawa mają charakter teoretyczny, wybory można zrobić tak by jednak ich nie było, premier odwołuje realną pandemię w imie pseudowyborów a obywatel cieszy się z witrualnych sukcesów pokazywanych przez pseudo-media. Także jeden dom (nawet jeśli na Marsie) to przy tym pikuś
jas2
Nieaktualne. PO już dawno nie rządzi.
prs
W kredycie?..
Hehe..

Co za wirtualna fantazja, rzeczywiscie, odlot, kosmos..

Niech juz ta baba wiecej moze nie medytuje..
arekzpoznania
Tak naprawdę sprzedano plik z wizualizującą domu. Nie ma w tym żadnej sensacji, obrazów, na których są namalowane domy sprzedano już miliony. Dotąd plików z obrazkami, filmami czy muzyką nikt nie kupował, bo można było je skopiować i nie było możliwości odróżnienia kopii od oryginału. Teraz pojawiła się technologia,Tak naprawdę sprzedano plik z wizualizującą domu. Nie ma w tym żadnej sensacji, obrazów, na których są namalowane domy sprzedano już miliony. Dotąd plików z obrazkami, filmami czy muzyką nikt nie kupował, bo można było je skopiować i nie było możliwości odróżnienia kopii od oryginału. Teraz pojawiła się technologia, która umożliwia wychwycenie oryginału, więc takich przypadków będzie duuużo więcej. A że jest to idealny sposób na pranie pieniędzy to inna sprawa.
devnull
przecież każda kopia cyfrowa jest identyczna, kopia nie różni się od oryginału
dzięki NFT wiadomo czy konkretna osoba jest wlaścicielem pliku, co się w nim znajduje nie ma znaczenia, a jego kopi może być miliony
kris74keh
Wirtualny dom potem praca, dzieci . Jak dojdziecie do wirtualnych bochenków chleba to się skończy katastrofą.
janekmaly
ładna pralnia pieniędzy
bogaci już nie wiedzą na co wydawać pieniądze, a zwykli ludzie zaraz będą myśleć co do garnka włożyć
300_pala
Wystarczy myśleć jak bogaci ludzie....
Ale suweren woli dzienny przekaz ze szklanego ekranu co ma myśleć
wyrobnik odpowiada 300_pala
Oświeć mnie jak mam myśleć, żeby być bogatym. Nauczaj mistrzu. PS. Niczego nie odziedziczyłem i nie jestem w partii

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki