REKLAMA

Kolejna spółka PlayWaya idzie na GPW

2021-09-28 09:22
publikacja
2021-09-28 09:22
Kolejna spółka PlayWaya idzie na GPW
Kolejna spółka PlayWaya idzie na GPW
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Big Cheese Studio, producent i wydawca gier wideo na PC i konsole, którego większościowym akcjonariuszem jest PlayWay, planuje debiut na głównym rynku GPW w czwartym kwartale 2021 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"W marcu br. złożyliśmy do Komisji Nadzoru Finansowego Prospekt Big Cheese Studio. Liczymy, że w tym roku dołączymy do grona spółek publicznych notowanych na rynku regulowanym GPW. Rozważamy przeprowadzenie publicznej oferty akcji, pozyskane w ten sposób środki od inwestorów przeznaczylibyśmy na rozbudowę zespołu i produkcje nowych gier" - powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Łukasz Dębski.

Strategia Big Cheese Studio zakłada zwiększenie liczby premier własnych oraz rozwój segmentu wydawniczego. Aktualnie spółka pracuje nad trzema własnymi grami.

Flagowym projektem Big Cheese Studio jest Cooking Simulator, który miał premierę 6 czerwca 2019 roku. Od tego czasu jest on regularnie rozwijany poprzez udostępnianie płatnych i bezpłatnych dodatków. Gra ma obecnie 83 proc. pozytywnych ocen na platformie Steam. W 2020 roku projekt został udostępniony także na Nintendo Switch i Xbox One, a w 2021 r. na Play Station 4 oraz VR. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kenn
Nowy model biznesowy - podzielić biznes na tysiące pod-spółek i ściągać pieniądze od inwestorów hurtowo?
zzibi2
sprzedawać guano w ilościach hurtowych poi jest ssanie

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki