REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Biały Dom otworzył toaletę "neutralną płciowo"

2015-04-10 18:43
publikacja
2015-04-10 18:43
Biały Dom otworzył  toaletę "neutralną płciowo"
Biały Dom otworzył  toaletę "neutralną płciowo"
fot. Darek Redos/REPORTER / / EastNews

W urzędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych otwarto pierwszą toaletę neutralną płciowo. To kolejny posunięcie prezydenta Baracka Obamy wobec społeczności LGBT, czyli lesbijek, gejów osób biseksualnych i transgenderycznych.

(fot. Darek Redos/REPORTER / EastNews)


Neutralna toaleta ma służyć wszystkim, także tym których tożsamość płciowa jest niezgodna z płcią biologiczną. Została ona otwarta w przylegającym do Białego Domu budynku Eisenhowera, gdzie znajdują się między innymi biuro wiceprezydenta, biuro budżetowe i Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Toaleta ma służyć zarówno pracownikom jak i gościom.

Wakacje na giełdzie

Otwarcie neutralnej płciowo tolatety to kolejne z serii posunięć Baracka Obamy wspierających prawa społeczności LGBT. W środę amerykański prezydent wydał podległym sobie instytucjom i urzędom zakaz współpracy z firmami, które dyskryminują homoseksualistów oraz osoby biseksualne i transgenderyczne.

Równocześnie Obama skrytykował stosowaną prze niektórych lekarzy i organizacje kościelne terapie mające rzekomo wyleczyć z homoseksulaizmu lub zaburzeń tożsamości płciowej. Była to reakcja na samobójstwo trasgenderycznej siedemnatoletniej, którą religijni rodzice z pomocą terapeutów próbowali z powrotem "przerobić" na chłopca.

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/


Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Dim
Takie coś u nas już było od dawna, nazywano to domami schadzek.

Przewaga europejczyków jest taka że ludzie dworu woleli się spotykać w warunkach luksusu, władze amerykańskie wybrały sobie scenerię urynalno-skatologiczną.

Clinton żył w lepszych czasach gdyż korzystał z białego domu.
~mi
Myślę , że są do niej straszne kolejki .
~smutny
Następny fakt potwierdzający, że Obama to najgorszy jak do tej pory prezydent USA. A na świecie coraz większe i niebezpieczniejsze zawirowania. No ale jak klopy ważniejsze , to co się dziwić.
~gość123
Podniecacie sie że Obama zrobił koedukacyjnego sracza tak, jakby u nas takich nie było. Ameryki nie odkryli.
~Mieszko
Pewnie - u nas nawet kiełbasa jest neutralna płciowo- zacofance w tej USA
~JanWincent
Do reszty już ich po....o w tej Ameryce?

Powiązane: Stany Zjednoczone/USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki