REKLAMA

Berlin przestrzega Wielką Brytanię przed próbą zostania rajem podatkowym

2017-01-25 20:54
publikacja
2017-01-25 20:54

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble przestrzegł w środę Wielką Brytanię przed próbami stania się rajem podatkowym, by po Brexicie przyciągnąć tam firmy, oferując im atrakcyjne warunki.

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble / fot. Kay Nietfeld / FORUM

"Nie można porównywać Wielkiej Brytanii z Kajmanami. To byłaby obraza dla Wielkiej Brytanii" - powiedział Schaeuble w Wiesbaden na konferencji G20 poświęconej cyfryzacji w świecie finansów. Oświadczył, że o ile małe kraje mogą sobie pozwolić na odgrywanie roli rajów podatkowych, to w przypadku dużych krajów wygląda to inaczej. "To się nie uda. Reszta świata na to nie pozwoli" - podkreślił.

Reuters zwraca uwagę, że brytyjski minister finansów Philip Hammond mówił w zeszłym tygodniu o możliwości redukcji opodatkowania przedsiębiorstw, aby kraj mógł pozostać konkurencyjny po Brexicie. (PAP)

az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~Jacek
" Reszta świata na to nie pozwoli" - chętnie dowiedziałbym się co szczegółowo ma na myśli. Czy znów planują wysłać Luftwaffe do UK czy jednak tym razem dla odmiany będą to jakieś łagodniejsze środki?
~zeflik
Ale te polityki sie boją niskich podatków! Trzeba by pójść do normalnej roboty zamiast kręcic wałki z korpami, co?
~1234
DZIADKU ODEJDZ JUZ EWEIDETNY TRUPOSZ I JESZCZE BREDZI FARMAZONY!!!!!!!!!
~McA
A co UK nie może zrobić podobnego ruchu co Chiny żeby przyciągnąć przemysł? A germańce chcą kolejną, już 3 wojnę światową wywołać. Naślą na nich luftwaffe czy zrobią kolejną morską blokadę u bootów?
~ramzi
Niemiaszkowi pomyliły się epoki. Z czym do ludzi? Straszy mocarstwo atomowe? Przecież w tej chwili Niemcy miałyby poważny problem w konfrontacji militarnej ... z Polską. Co prawda mają przemysł, który można łatwo przestawić w tryb militarny, ale zanim to zrobią, Polskie F16, JAASM, NSM i inny sprzęt wyeliminuje 90% Niemiaszkowi pomyliły się epoki. Z czym do ludzi? Straszy mocarstwo atomowe? Przecież w tej chwili Niemcy miałyby poważny problem w konfrontacji militarnej ... z Polską. Co prawda mają przemysł, który można łatwo przestawić w tryb militarny, ale zanim to zrobią, Polskie F16, JAASM, NSM i inny sprzęt wyeliminuje 90% niemieckiej armii. To nie są czasy pancernych bitew. Niemiecka armia jest bardzo przestarzała modelowo. Jedyne co mają to dobre czołgi, które będą łatwym celem nalotów dywanowych F16.
~Bolo
Oj Wania, Wania a ty ciągle jątrzysz w necie. Weźcie się za uczciwą pracę, a nie tylko kombinujecie jak doić małe kraje i podburzać je przeciw sobie.
~silvio_gesell
Brexit zwiększył szanse, że UK w końcu wprowadzi Land Value Tax, co przywróci ceny nieruchomości do realnych, i pozwoli na obniżenie opodatkowania pracy.
~realista
Czy ty wiesz co to jest LTV czyli jak sie ma cena do wartosci.Chciales chyba powiedziec przewroci i jakie reperkusje to moze spowodowac .
~silvio_gesell odpowiada ~realista
Bez opodatkowania wartości ziemi spadek realnych stóp prowadzi do wzrostów cen ziemi, zgodnie ze wzorem: cena ziemi = renta gruntowa / realna stopa procentowa.

W szczególnosci przy ujemnych realnych stopach ceny ziemi dążą do nieskończoności i gdy przekroczą możliwość gospodarki do generowania kredytu, bańka
Bez opodatkowania wartości ziemi spadek realnych stóp prowadzi do wzrostów cen ziemi, zgodnie ze wzorem: cena ziemi = renta gruntowa / realna stopa procentowa.

W szczególnosci przy ujemnych realnych stopach ceny ziemi dążą do nieskończoności i gdy przekroczą możliwość gospodarki do generowania kredytu, bańka pęka - co nieodmiennie prowadzi do kryzysu w skali globalnej. Kryzys 2008 to było nic innego jak pęknięcie bańki w USA.

A ponieważ w UK mają ujemne realne stopy, więc są już de facto w fazie bańki. Im wcześniej zatrzyma się proces jej tworzenia, poprzez opodatkowanie renty gruntowej, tym lepiej dla wszystkich.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki