Będą przerwy w dostępie do niektórych usług bankowych. Także w PKO BP

Kolejny weekend przynosi planowane przerwy w dostępie do usług bankowych. Trzeci tydzień z rzędu, prace modernizacyjne zapowiada PKO Bank Polski. Dodatkowo, prace techniczne będzie prowadziła także Krajowa Izba Rozliczeniowa prowadząca międzybankowe rozliczenia płatności natychmiastowych. Ważne przelewy warto więc wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak co piątek redakcja Bankier.pl sprawdza, w których bankach planowane są weekendowe przerwy modernizacyjne. W tym tygodniu komunikaty dotyczące prac techniczno-modernizacyjnych kierowane są do klientów PKO Banku Polskiego i Inteligo, Banku Zachodniego WBK, Banku Pocztowego, Banku SMART i ING Banku Śląskiego.

Również klienci innych banków mogą mieć niewielkie trudności z wykonaniem przelewów ekspresowych. 6 marca prace techniczne będzie bowiem prowadziła Krajowa Izba Rozliczeniowa obsługująca płatności międzybankowe.

W weekend będą przerwy w dostępie do niektórych usług bankowych
W weekend będą przerwy w dostępie do niektórych usług bankowych (fot. lucadp / YAY Foto)

PKO Bank Polski i Inteligo – trzeci weekend z utrudnieniami

To już trzeci raz z rzędu, kiedy weekend w PKO Banku Polskim i Inteligo oznacza przerwę w dostępie do niektórych usług. W niedzielę, 6 marca klienci indywidualni i biznesowi mogą mieć problemy ze skorzystaniem z serwisów internetowych i telefonicznych. Bank zapewnia jednak, że w tym czasie karty płatnicze będą działały bez zakłóceń.

– Informujemy że w związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę 6 marca 2016 r.:

 • od godz. 00:10 do godz. 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO”/”Płacę z Inteligo”;
 • od godz. 00:10 do godz. 5:00 wystąpi przerwa w działaniu aplikacji IKO, Portmonetki IKO oraz płatności w sklepach internetowych „Płacę z IKO”;
 • od godz. 5:00 do godz. 13:00 transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim/Inteligo zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych.

Karty płatnicze PKO Banku Polskiego/Inteligo będą działać bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów – czytamy w komunikacie dostępnym na stronach PKO Banku Polskiego i Inteligo. Informację o planowanej przerwie, PKO BP umieszczał również z kilkudniowym wyprzedzeniem na swoich profilach w portalach społecznościowych.

Bankomaty Banku Zachodniego WBK chwilowo nieczynne

W godzinach nocnych, z niedzieli na poniedziałek (6-7 marca), klienci Banku Zachodniego WBK, Banku Pocztowego i Banku SMART powinni przygotować się na utrudnienia w korzystaniu z kart płatniczych, zarówno przy płatnościach, jak i wypłatach z bankomatów należących do BZ WBK. Ograniczenia dotyczą też klientów korzystających z kart wydanych przez Bank Pocztowy i Bank SMART.

– Uprzejmie informujemy, że z uwagi na prace konserwacyjne w poniedziałek 7 marca 2016 roku od godz. 1:00 do 5:00 nastąpi przerwa w obsłudze kart płatniczych Banku Zachodniego WBK. W tym czasie nie będzie można płacić kartami oraz korzystać z bankomatów i wpłatomatów. Niedostępne będą również usługi do kart w BZWBK24 oraz usługa 3D Secure – informuje swoich klientów Bank Zachodni WBK. W tych samych godzinach nastąpi przerwa w obsłudze kart płatniczych Banku Pocztowego i Bannku SMART.

Utrudnienia także w ING Banku Śląskim

W najbliższy weekend również ING Bank Śląski zapowiada przeprowadzenie prac technologiczno-serwisowych. Z tego względu, w  nocy z niedzieli na poniedziałek (6-7 marca) dla klientów niedostępne będą wybrane usługi. Szczegóły z komunikatu dostępnego na stronie banku:

W godzinach 00:00 – 06:00:

 • niedostępne będą wpłatomaty,
 • niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING,
 • nie będzie możliwości aktywowania kart oraz nadawania PIN,
 • niedostępne będą płatności BLIK oraz NFC,
 • niedostępny będzie system rozliczeń płatności natychmiastowych Ekspress Elixir,
 • niedostępna będzie usługa "Płać z ING" umożliwiająca wykonywanie płatności przez internet,
 • niedostępny będzie serwis programu lojalnościowego bankujesz-zyskujesz.

W godzinach 00:00 – 05:00:

 • niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna oraz system INGCardsOnLine.

Przerwa dotycząca też klientów innych banków

ING Bank Śląski poinformował również, 6 marca 2016 r. w godz. 00:30-4:30 będzie wyłączony system rozliczeń płatności natychmiastowych (Express ELIXIR). Zgodnie z informacjami banku system będzie chwilowo nieczynny, ponieważ Krajowa Izba Rozliczeniowa będzie prowadziła prace techniczne.

Rzecznik Krajowej Izby Rozliczeniowej, w rozmowie z Bankier.pl, potwierdza, że w przywołanym terminie będzie prowadziła prace techniczne i system będzie chwilowo nieczynny. Ważne przelewy warto więc wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem.

(Bankier.pl)

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Dżejms

Wyeliminować gotowiznę - to dopiero będzie raj. Niepoprawnym zrobi się niechcący błąd w systemie i niech żrą ze śmietnika.

! Odpowiedz
0 2 ~NieDlaPKOBP

PKO BP - ciągłe przerwy w działaniu usług, oferta totalnie oderwana od rzeczywistości - drogie konta, kredyty, nisko oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe (do tego płatne).

! Odpowiedz
0 0 ~edmund

Moi dwaj koledzy brali kredyty inwestycyjne, wzięli w PKO, bo tam było szybko i przyzwoite oprocentowanie wraz z prowizją, reszta tylko gadała, że dobre oferty, albo przeciągali w czasie ofertowanie, aby kredytobiorcę postawić pod ścianą, albo ściemniali licząc na ... lenistwo.

! Odpowiedz
7 2 ~anty_ryży-kutong

PKO BP nadrabia lata zacofania w cyfryzacji dlatego tak czesto maja przerwy. Tylko dobrze o nich swiadczy.

! Odpowiedz
0 3 ~razor

PKO BP wybudowalo nowe DC pod Warszawa trzeba przeprowadzic migracje sprzetu

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~zxc

ćpałeś coś czlowieku?

! Odpowiedz
3 2 ~Doradzamy odpowiada ~zxc

PKO jak ogarnie sobie wszystko to później znów przez dłuższy czas nie bedzie to konieczne. :)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl