REKLAMA

Bartłomiej M. chce złożyć wyjaśnienia w sprawie wódki "Misiewiczówki"

2022-05-16 13:11
publikacja
2022-05-16 13:11
Bartłomiej M. chce złożyć wyjaśnienia w sprawie wódki "Misiewiczówki"
Bartłomiej M. chce złożyć wyjaśnienia w sprawie wódki "Misiewiczówki"
/ Bartłomiej M.

Proces Bartłomieja M. został odroczony do lipca. Obrońca byłego rzecznika resortu obrony i bliskiego współpracownika b. szefa MON zadeklarował, że jego klient oskarżony o reklamę i sprzedaż wódki "Misiewiczówka" bez wymaganego zezwolenia chce złożyć wyjaśnienia. Sąd zdecydował, że stanie się to na rozprawie w lipcu.

Dotychczas Bartłomiej M. nie stawił się w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, gdzie toczy się jego proces. Mimo to w poniedziałek sędzia Marcin Niedźwiecki zdecydował o kontynuowaniu rozprawy pod jego nieobecność ze względu na "ekonomikę postępowania".

W poniedziałek przesłuchano b. prezesa zarządu spółki należącej do Bartłomieja M. "W czasie pełnienia przeze mnie funkcji spółka już ten alkohol sprzedawała i promowała swój wyrób w internecie przez portale. Spółka posiadała profil na Facebooku i Instagramie oraz stronę pod nazwą +Misiewiczówka+" - zeznał mężczyzna. Dodał, że pod tą nazwą spółka prowadziła też sklep internetowy. Według niego Bartłomiej M., jedyny udziałowiec spółki, był zaangażowany we wszystkie ważniejsze czynności w firmie: promował wyrób w internecie, a nawet wydawał alkohol kurierom, którzy realizowali zamówienia ze sklepu internetowego.

Jednocześnie świadek zeznał, że spółka posiadała zezwolenia na handel alkoholem, detaliczne, wydane w Wołominie i hurtowe udzielone przez ministerstwo rozwoju. "Prawnik zapewniał, że są wystarczające do prowadzenia sprzedaży internetowej" - mówił mężczyzna.

Nieoczekiwanie, na koniec poniedziałkowej rozprawy mecenas Bartłomieja M. zadeklarował, że jego klient chce jednak złożyć wyjaśnienia. Zawnioskował o wyznaczenie dogodnego dla oskarżonego terminu rozprawy, do czego przychylił się prokurator i sąd. Bartłomiej M. ma złożyć wyjaśnienia 6 lipca.

Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej rozprawy, obrońca Bartłomieja M. wnioskował o umorzenie postępowania lub zwrot sprawy prokuraturze w celu uzupełnienia. Według adwokata nie doszło w ogóle do sprzedaży przez oskarżonego alkoholu bez zezwolenia. "Z żadnego z dowodów, które zdobyła prokuratura, nie wynika, że oskarżony dokonał sprzedaży" – mówił wówczas mec. Marczak. Wskazał przy tym, że w akcie oskarżenia nie określono - jego zdaniem - precyzyjnie czynu, miejsca i czasu, w którym miało zostać popełnione przestępstwo.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do stołecznego sądu w maju ubiegłego roku. Były rzecznik ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza został w nim oskarżony o sprzedaż "Misiewiczówki" bez zezwolenia i reklamę tego alkoholu w internecie.

"W okresie od 31 stycznia 2020 r. do 17 września 2020 r. na ogólnodostępnym profilu na portalu twitter.com i stronie internetowej publicznie reklamował wódkę +Misiewiczówka+ poprzez zamieszczenie grafiki oraz opisu, w których rozpowszechniał nazwę producenta, znaki towarowe oraz symbole graficzne, służące popularyzowaniu znaków towarowych napoju alkoholowego" - brzmiało oskarżenie.

Autor: Luiza Łuniewska, Mateusz Mikowski

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
antek10
Jakoś sprawiedliwość nie moze go dosiegnąć tak jak Agenta Tomka, zięcia Kaczyńskiego. Taka to pisia sprawiedliwość.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki