Bankowy rozkład jazdy na styczeń 2020 r.

Styczniowe kalendarium zapowiada spokojny początek roku dla klientów banków. Nowa tabela opłat i prowizji w Toyota Banku oraz zmiana sposobu naliczania stawki standardowej konta oszczędnościowego w Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe to najważniejsze punkty noworocznego zestawienia.

Bankowy rozkład jazdy na styczeń 2020 r.
Bankowy rozkład jazdy na styczeń 2020 r. (fot. HH / Bankier.pl)


1 stycznia 2020 r. to data warta zapamiętania przez klientów Toyota Banku. Od tego dnia obowiązują ich korzystniejsze stawki za wypłatę z bankomatów zagranicznych, zarówno w przypadku kont osobistych, jak i kart kredytowych. Podjęcie gotówki poza granicami kraju przy wykorzystaniu karty debetowej będzie darmowe, natomiast korzystający z „kredytówki” zapłacą za taką operację w dalszym ciągu 3%, ale minimalna opłata została obniżona do 7,50 zł. Bank obniżył również minimalną prowizję za udzielenie kredytu samochodowego SMARTPLAN.

11 stycznia 2020 r. Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe zmieniają sposób naliczania stawki standardowej na kontach oszczędnościowych, opierając oprocentowanie o stawkę WIBOR1M, a nie WIBID1M jak do tej pory. Zmiana oprocentowania w Alior Banku dotyczy wyłącznie rachunków otwartych do 5 grudnia 2019 r.

„Prośba o przelew” to usługa, która już niebawem może pojawić się w niektórych bankach udostępniających Blik. Dzięki niej możliwe będzie wysłanie innemu użytkownikowi Blika prośby o zlecenie przelewu na telefon Blik na konkretną kwotę. Dla ułatwienia takie powiadomienie będzie opatrzone odpowiednim opisem. Czytaj więcej: Prośba o przelew wkrótce w Bliku.

Pełne zestawienie na PRNews.pl: Bankowcu, zobacz, co twoja konkurencja szykuje na styczeń 2020 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne