Backlog Selvity na '19 wynosi ok. 81,2 mln zł, więcej rdr o 36 proc.

2019-09-05 08:10
publikacja
2019-09-05 08:10
Selvita

Łączny backlog usług i bioinformatyki na 2019 r. Selvity wynosi obecnie 81,2 mln zł i jest o 36 proc. wyższy od portfela zamówień z analogicznego okresu rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka podała, że w segmencie usługowym w II kwartale wypracowała 19,5 mln zł przychodów zewnętrznych, czyli o 36 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny przekroczył 2,6 mln zł podczas gdy rok wcześniej było to 2,3 mln zł (wzrost o 13 proc.). EBITDA wyniosła ponad 4,4 mln zł, o 28 proc. więcej rdr (rentowność 21,2 proc. vs 21,8 proc. rok wcześniej).

Segment bioinformatyczny, który po zaplanowanym na IV kwartał podziale firmy będzie konsolidowany wspólnie z segmentem usługowym, wypracował 2,5 mln zł przychodów komercyjnych, o 27 proc. więcej r/r. EBITDA segmentu wyniosła w II kwartale 0,1 mln zł.

"Zgodnie z zapowiedziami, utrzymujemy dynamikę wzrostu segmentu usługowego na poziomie ponad 30 proc. Rentowność operacyjna segmentu sięga 13 proc. i byłaby jeszcze wyższa gdyby nie jednorazowe koszty związane z trwającymi procesami podziału spółki. Zwiększamy zatrudnienie i zabezpieczamy powierzchnie niezbędne do dalszego dynamicznego rozwoju" - powiedział cytowany w komunikacie Bogusław Sieczkowski, akcjonariusz i wiceprezes zarządu Selvity, przyszły prezes zarządu spółki usługowej.

"Portfel zamówień w samych usługach jest obecnie o niemal 40 proc. wyższy od poziomu w analogicznym okresie ub.r." - dodał.

We wrześniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Selvita CRO sporządzony w związku z podziałem Selvity na dwie niezależne spółki.

Zgodnie z przedstawionym planem podziału, pierwsza firma skupi się na rozwoju małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć kompleksowe usługi badań kontraktowych. Obie spółki będą notowane na GPW, a podział ma zostać sfinalizowany zgodnie z harmonogramem, na początku IV kwartału 2019 r. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki