REKLAMA

Backlog APS Energia wynosił na koniec I półrocza ponad 144 mln zł

2020-08-31 18:40
publikacja
2020-08-31 18:40
Backlog APS Energia wynosił na koniec I półrocza ponad 144 mln zł
Backlog APS Energia wynosił na koniec I półrocza ponad 144 mln zł
/ gpw.pl

Portfel zamówień grupy APS Energia wynosił na dzień 1 lipca 2020 r. ponad 144 mln zł - podała spółka w raporcie półrocznym.

Jak zaznaczono, w tej kwocie uwzględniono kontrakt na dostawę systemów zasilania bezprzerwowego dla bloków energetycznych elektrowni atomowej „Akkuyu”, który na dzień publikacji raportu jest niepewny.

Grupa APS Energia zanotowała w pierwszym półroczu 2020 r. 30,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (spadek o 38,3 proc. r/r), 7,1 mln zł straty operacyjnej i 7,9 mln zł straty netto wobec 3,7 mln zł straty EBIT i 3,9 mln zł straty netto w pierwszym półroczu 2019 r. Strata EBITDA wyniosła 5,5 mln zł i była niższa o 3,4 mln zł rdr.

"Pierwsze dwa kwartały pod względem wyników tradycyjnie należą do najsłabszych w roku. Spadek przychodów rok do roku wynikał przede wszystkim z przesunięcia istotnej części dostaw na kolejne okresy przy jednocześnie mniejszej sprzedaży na rynku polskim i rosyjskim" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes APS Energia Piotr Szewczyk.

"Jest duża szansa, że w całym 2020 roku nasza grupa wyjdzie na plus. Pamiętajmy, że końcówka roku jest zwykle dla spółki najlepsza. Zdarza się, że w czwartym kwartale produkujemy więcej niż we wszystkich trzech poprzednich. Trudno natomiast przewidzieć jak pandemia odbije się na wynikach, możemy nadal mieć problem z odbiorem urządzeń przez klientów" - dodał.

Dominującym rynkiem pod względem sprzedaży w I połowie roku był rynek polski, który stanowił 52 proc. przychodów (47 proc. w analogicznym okresie 2019 r.). Drugim kluczowym rynkiem pozostaje rynek rosyjski, który stanowił 31 proc. wartości sprzedaży grupy (41 proc. w pierwszym półroczu 2019 r.).

Łączne nakłady inwestycyjne grupy w pierwszych sześciu miesiącach br. wyniosły 7,9 mln zł.

"W fazie przygotowania do realizacji jest kolejny projekt rozwojowy dotyczący systemu dla rynku samochodów elektrycznych oraz jeden dla zastosowań przemysłowych. Dzięki podjętym już działaniom powstaną takie produkty jak: napędy tramwajowe, przetwornice statyczne, stacje ładowania pojazdów elektrycznych czy magazyny energii" – powiedział prezes Szewczyk. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki