REKLAMA

BM mBanku obniża cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu

2020-04-07 16:34
publikacja
2020-04-07 16:34

BM mBanku, w raporcie z 1 kwietnia, obniżyło cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 24,1 zł z 26,1 zł wcześniej, zachowując rekomendację "trzymaj".

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Rekomendacja została wydana przy kursie spółki na poziomie 23,82 zł.

Ze względu na negatywny wpływ koronawirusa na rynek działalności Cyfrowego Polsatu, w raporcie BM mBanku przedstawiono zrewidowane prognozy wyników finansowych.

Zdaniem autora raportu, Pawła Szpigla, największym ryzykiem dla Cyfrowego Polsatu jest obecnie duża niepewność na rynku reklamy, przy czy analityk zwraca uwagę, że segment ten generuje mniej niż 15 proc. zysku EBITDA grupy.

"W części telekomunikacyjnej odnosimy się do głównych obszarów ryzyka: możliwego przeciążenia sieci, spadku liczby klientów oraz załamania się obrotów sprzętem spotęgowanego przez zamknięcie punktów sprzedaży, spadku popytu na roaming międzynarodowy" - napisał w raporcie.

"W części mediowej, bardziej zmiennej, głównym zagrożeniem jest istotny spadek rynku reklamy w Polsce od II kw. 2020 roku ze względu na recesję gospodarczą" - dodał.

W scenariuszu bazowym analityk zakłada, że wpływ powyższych czynników będzie skutkował spadkiem wyniku EBITDA spółki (bez wpływu MSSF 16) o 4,6 proc. Zaznaczył, że sytuacja jest dynamiczna (dużo zależy od czasu trwania epidemii), stąd prognozy mogą być obarczone dużym ryzykiem błędu.

Szpigiel zaleca "przeważanie" sektora telekomunikacyjnego, jednak do samego Cyfrowego Polsatu ma neutralne podejście.

"Wskazujemy na wysoką stopę wolnych przepływów pieniężnych (8,5 proc. w 2020 r. bez zakupu częstotliwości i ponad 10 proc. od 2021 r.) i dywidendę (stopa dywidendy 3,9 proc., co przy niskich stopach powinno cieszyć inwestorów)" - napisał analityk.

"Z drugiej strony Cyfrowy Polsat jest wyceniany z premią do konkurentów: 6,9x na EV/EBITDA wobec 6,1x Play i 5,2x Orange Polska" - dodał.

Pierwsze udostępnienie raportu miało miejsce 1 kwietnia 2020 r., o godzinie 8:48.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. 

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

35810706_Cyfrowy_Polsat_20200401_s.pdfpdf
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki