REKLAMA
ZAGŁOSUJ

BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.: Informacja o wyrażeniu zgody i rozpoczęciu procedowania w kierunku podpisania umowy i realizacji pozytywnie ocenionego projektu związanego z wnioskiem złożonym do Komisji Europejskiej pod nazwą ZEN CLASS.

2021-09-29 12:15
publikacja
2021-09-29 12:15
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 25 / 2021
Data sporządzenia: 2021-09-29
Skrócona nazwa emitenta
BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.
Temat
Informacja o wyrażeniu zgody i rozpoczęciu procedowania w kierunku podpisania umowy i realizacji pozytywnie ocenionego projektu związanego z wnioskiem złożonym do Komisji Europejskiej pod nazwą ZEN CLASS.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd BIOMASS ENERGY PROJECT S. A._|”Spółka”, „Emitent”_ informuje, iż w związku z otrzymanymi informacjami od Komisji Europejskiej, że złożony przez nas wniosek w ramach konkursu EFMR-BEW-2020. numer projektu 101038565 (European Maritime and Fisheries Fund -Blue economy window call_-Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego , pod nazwą ZEN CLASS . Wielkość projektu to 4,810,017 Euro _ cztery miliony osiemset dziesięć tysięcy siedemnaście Euro_ , kwota dofinansowania 2,500,000 Euro _ dwa miliony pięćset tysięcy Euro) został oceniony pod kątem obniżonego kapitału w wysokości 43% a jednocześnie zostaliśmy poinformowani iż po wyrażeniu naszej zgody na obniżenie dotacji do tej wysokości i na udostępnienie naszych danych EBI będzie to jednoznaczne z przyznaniem przez EBI dofinansowania w wysokości 43% wnioskowanej kwoty projektu , to jest około 2,068 mln Euro.
Zarząd zdecydował o wyrażeniu takiej zgody i rozpoczęciu procedowania w kierunku podpisania umowy i realizacji projektu.
O złożeniu wniosku informowaliśmy w raporcie ESPI nr 11/2021 z dnia 16 marca 2021 , a o informacji o propozycji Komisji Europejskiej w raporcie ESPI nr 24/2021 z dnia 20.08.2021r. .
Projekt obejmuje realizację demonstratora ekologicznej łodzi motorowej, której konstrukcja integruje kilka innowacyjnych technologii tworzących nową jakość w dziedzinie zrównoważonej turystyki i szybkich łodzi o dużej ładowności i prędkości. Platformą konstrukcyjną projektu jest innowacyjny kadłub Power Plana o innowacyjnym, opatentowanym kształcie zapewniającym zmniejszony opór ruchu, a tym samym mniejsze zużycie energii, co przekłada się na większą ładowność. Ze względu na wszechstronność zastosowań jako opcję wyposażenia i realizacji w projekcie wybrano Power Plana 850 _długość 8,5 m_. Kształt kadłuba zapewnia zwiększoną stabilność w warunkach wysokiego , wzburzonego stanu morza.
W ramach projektu konstrukcja kadłuba zostanie zmodyfikowana od strony materiałowej - poprzez zastosowanie materiałów kompozytowych zawierających odpadowe włókna naturalne oraz modyfikację zewnętrznej warstwy kadłuba w celu zminimalizowania biofoulingu- skażenia mikrobiologicznego.
Projektowana łódź będzie wyposażona w innowacyjny podwójny napęd elektryczny umożliwiający pływanie w dwóch trybach: wyjątkowo cichym, przeznaczonym do poruszania się w strefach ciszy _napęd o małej mocy_ oraz szybkim, powyżej 30 węzłów _ster strumieniowy dużej mocy_. Energię wytwarzają innowacyjne hybrydowe silniki elektryczne _układ łączący pola magnetyczne z magnesów trwałych i indukowane w klatce wirnika_ zasilane bateriami Li-Ion poprzez system innowacyjnych falowników. Zasilają silnik napięciem ciągłym - w przeciwieństwie do typowych falowników impulsów PWM, co znacznie ogranicza emisję hałasu; brak wzbudzania blach i uzwojeń na wibracje, degradacja łożysk. Oczekiwanym rezultatem jest znaczna redukcja hałasu układu napędowego, a tym samym zwiększenie komfortu podróżowania. Uzupełnieniem pakietu innowacyjnego jest system monitoringu czystości wody oparty na systemie ciągłego poboru wody podczas ruchu oraz aplikacja społecznościowa wspierająca promocję oferowanej łodzi. Funkcjonalność opracowanego demonstratora pozwala na wejście na rynek z atrakcyjną, konkurencyjną ofertą łodzi wspierającą model turystyki rodzinnej - Łatwość wykonywania różnych czynności turystycznych na jednej łodzi. Parametry eksploatacyjne powodują, że opracowany projekt będzie rozwijany pod kątem zastosowań w ratownictwie wodnym, działaniach patrolowych i monitoringu środowiska.
Projekt ten jest kolejnym z innowacyjnych rozwiązań rozwijanych i wdrażanych przez naszą Spółkę w zakresie napędów elektrycznych i branży marynistycznej.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-09-29 Jerzy Drożniewski Prezes Zarządu
2021-09-29 Krzysztof Arkuszewski Wiceprezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki