REKLAMA

Atende liczy co najmniej na powtórzenie skorygowanego zysku netto z 2019 roku

2020-09-16 14:06
publikacja
2020-09-16 14:06
Atende liczy co najmniej na powtórzenie skorygowanego zysku netto z 2019 roku
Atende liczy co najmniej na powtórzenie skorygowanego zysku netto z 2019 roku
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Atende, dostawca usług IT, liczy co najmniej na powtórzenie na koniec 2020 roku skorygowanego zysku netto z 2019 roku, kiedy sięgnął około 7 mln zł - poinformował prezes Atende Roman Szwed. Nie wyklucza, że przy dobrej sytuacji na rynku wynik netto będzie nawet wyższy rdr.

"Jeszcze parę miesięcy temu mówiliśmy sobie, że jeśli zamkniemy ten rok na plusie to należy się cieszyć. Dzisiaj już tak nie powiemy, bo chcielibyśmy mieć jakiś rozsądnie duży zysk. Na pewno nie będzie żadnego załamania" - powiedział prezes Szwed podczas środowej telekonferencji.

"Czy zysk będzie porównywalny z zeszłym rokiem? Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku był dodatkowy zysk finansowy, to trudno będzie się ścigać. Pomijając jednak ten zysk finansowy, to może się okazać, że uda się powtórzyć ten skorygowany wynik z 2019 roku" - dodał.

Prezes ocenia, że patrząc na wyniki pierwszego półrocza i to, że na rynku nie doszło do zapaści, Atende postara się co najmniej powtórzyć skorygowany zysk netto, a być może nawet go poprawić.

Przed rokiem zysk netto Atende, z uwzględnieniem zysku ze sprzedaży udziałów w spółce Sputnik, wyniósł około 11 mln zł. Po wyłączeniu tej transakcji porównywalny zysk netto sięgnął około 7 mln zł.

Prezes Szwed najbardziej liczy na przychody z segmentu telekomunikacyjnego.

"Widzimy, że nie ma co się spodziewać w tym roku dużych przychodów z energetyki, natomiast jeśli chodzi o sektor telekomunikacji, to wynik będzie znacznie lepszy niż rok temu. To widać już po pierwszej połowie roku i nie ma powodu, żeby sądzić, że to się nie powtórzy w drugim półroczu" - powiedział prezes Atende.

Zwraca też uwagę, że zapowiadana rekonstrukcja rządu może oznaczać zmiany w spółkach Skarbu Państwa i w instytucjach centralnych, a to może zakłócić spółce normalną działalność w sektorze publicznym.

Grupa Atende w pierwszym półroczu 2020 r. poprawiła o 22 proc. zysk na działalności operacyjnej (2,8 mln zł, zysk EBITDA (9,3 mln zł, wzrost o 3 proc. r/r) oraz zysk netto (1,3 mln zł, wzrost o 52 proc. r/r).

Spółka zwraca uwagę na zaprzestanie konsolidacji wyników spółki Sputnik Software, której wszystkie posiadane przez Emitenta udziały zostały sprzedane pod koniec 2019 r.

Przychody Grupy Atende osiągnęły 94,1 mln zł, czyli były niższe o 36 proc. rok do roku. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 32,6 mln zł, co oznacza poziom zbliżony do wypracowanego w I półroczu 2019 r. Marża zysku brutto na sprzedaży wzrosła o 12,1 p.p.

Przychody w kluczowym dla grupy sektorze telekomunikacji i mediów wyniosły 51 mln zł, co oznacza wzrost o 4 proc. r/r. W ramach tego segmentu, przychody od operatorów mobilnych, którzy stanowią najbardziej stabilną grupę klientów Atende, wyniosły w I półroczu 2020 r. 27 mln zł, co oznacza zwiększenie o 16 proc. r/r.

Największy wpływ na spadek skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w pierwszym półroczu miał sektor publiczny, w którym przychody zmniejszyły się o 28,1 mln zł (69 proc. r/r).

"Wynika to głównie z powodu trwających ograniczeń zamówień przez podmioty publiczne oraz braku w 2020 r. konsolidacji wyników spółki Sputnik Software, działającej na rynku publicznym (10,3 mln zł przychodów w I półroczu 2019 r.)" - powiedział Szwed.

Atende dostarcza usługi z zakresu infrastruktury informatycznej, integracji sieciowej, outsourcingu IT, cloud computingu, cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązań opartych o technologie blockchain. Kieruje ofertę m.in. do telekomunikacji, jednostek administracji publicznej, sektora finansowego, medycznego, branży energetycznej i rynku multimedialnego. (PAP Biznes)

pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki