REKLAMA

Apple chce wyprowadzić część produkcji z Chin

2020-11-30 13:30
publikacja
2020-11-30 13:30
Apple chce wyprowadzić część produkcji z Chin
Apple chce wyprowadzić część produkcji z Chin
fot. Bobby Yip / / FORUM

Foxconn – producent podzespołów do urządzeń produkowanych przez Apple’a zamierza przenieść część produkcji z Chin do Wietnamu. O wyprowadzkę z Państwa Środka wnioskowało Apple, a powodem jest amerykańsko-chińska wojna handlowa – informuje agencja Reutera.

Tajwańska firma Foxconn ogłosiła, że ma w planach zainwestowanie ok. 270 mln dol. w Wietnamie. Inwestycja będzie polegała na założeniu nowej spółki zależnej o nazwie FuKang Technology, która będzie miała za zadanie zainicjować ekspansję firmy na Półwyspie Indochińskim – informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródło w firmie.

Zainicjowanie działalności miałoby polegać na budowie linii montażowej w wietnamskiej prowincji Bac Giang na północy kraju. Fabryka miałaby ruszyć w pierwszej połowie 2021 r., a Foxconn miałby w niej produkować podzespoły wykorzystywane do wytwarzania iPadów i MacBooków.

Działanie zlecone przez centrale Apple’a ma na celu zdywersyfikowanie produkcji w związku z amerykańsko-chińską wojną handlową i cłami importowymi.

Zgodnie z doniesieniami agencji Reutera Foxconn miałby produkować w nowej wietnamskiej fabryce także telewizory dla japońskiego Sony.

MKZ

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
warmiak007
Kurde już myślałem, że produkcja będzie wracać do USA :)
mirek6504
Chiny maja potężne wpływy w Wietnamie, Apple ne maja czego tam szukać, to upadajaca marka telefonu

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki