REKLAMA

Apple chce wyprowadzić część produkcji z Chin

2020-11-30 13:30
publikacja
2020-11-30 13:30
fot. Bobby Yip / FORUM

Foxconn – producent podzespołów do urządzeń produkowanych przez Apple’a zamierza przenieść część produkcji z Chin do Wietnamu. O wyprowadzkę z Państwa Środka wnioskowało Apple, a powodem jest amerykańsko-chińska wojna handlowa – informuje agencja Reutera.

Tajwańska firma Foxconn ogłosiła, że ma w planach zainwestowanie ok. 270 mln dol. w Wietnamie. Inwestycja będzie polegała na założeniu nowej spółki zależnej o nazwie FuKang Technology, która będzie miała za zadanie zainicjować ekspansję firmy na Półwyspie Indochińskim – informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródło w firmie.

Zainicjowanie działalności miałoby polegać na budowie linii montażowej w wietnamskiej prowincji Bac Giang na północy kraju. Fabryka miałaby ruszyć w pierwszej połowie 2021 r., a Foxconn miałby w niej produkować podzespoły wykorzystywane do wytwarzania iPadów i MacBooków.

Działanie zlecone przez centrale Apple’a ma na celu zdywersyfikowanie produkcji w związku z amerykańsko-chińską wojną handlową i cłami importowymi.

Zgodnie z doniesieniami agencji Reutera Foxconn miałby produkować w nowej wietnamskiej fabryce także telewizory dla japońskiego Sony.

MKZ

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
warmiak007
Kurde już myślałem, że produkcja będzie wracać do USA :)
mirek6504
Chiny maja potężne wpływy w Wietnamie, Apple ne maja czego tam szukać, to upadajaca marka telefonu

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki