REKLAMA

Andrzej Jaworski nowym prezesem VRG

2020-07-13 20:12
publikacja
2020-07-13 20:12
fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Rada nadzorcza VRG odwołała w poniedziałek ze składu zarządu prezesa Michała Wójcika oraz wiceprezesa Mateusza Żmijewskiego - podała spółka w komunikacie. Nowym prezesem został Andrzej Jaworski, a wiceprezesem Radosław Jakociuk. Do czasowego wykonywania funkcji wiceprezesa z rady nadzorczej oddelegowano Ernesta Podgórskiego.

W zarządzie pozostał Erwin Bakalarz. Michał Wójcik był prezesem VRG od maja tego roku, wcześniej od listopada 2018 zajmował stanowisko wiceprezesa spółki.

Andrzej Jaworski był wcześniej m.in. członkiem zarządu Krajowej Spółki Cukrowej (2017-2018) oraz członkiem zarządu PZU (2016-2017) i prezesem Stoczni Gdynia (2006-2008). Jaworski był ponadto posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji wybranym z list Prawa i Sprawiedliwości.

Jak informuje "Puls Biznesu", nowy szef VRG jest blisko związany ze środowiskiem Radia Maryja. Przewodniczy Instytutowi Pamięci i Tożsamości im. Świętego Jana Pawła II, który został powołany przez fundację Lux Veritatis, nadawcę radia i Telewizji Trwam. Kieruje również Izbą Gospodarczo Handlową Rynku Spożywczego.

Radosław Jakociuk od 2014 roku jest prezesem W.Kruk - spółki zależnej VRG.

Grupa VRG specjalizuje się w projektowaniu oraz dystrybucji wysokiej jakości kolekcji mody dla mężczyzn i kobiet oraz biżuterii. W skład grupy wchodzą m.in. takie marki jak: Vistula, Bytom, Deni Cler Milano, Wólczanka oraz W.Kruk. (PAP Biznes)

kuc/ osz/BPL

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Zaczyna robić się jak w Rosji.
miston
Z informacji o zatrudnieniu Prezesa wynika, że długo na tym stołu nie posiedzi. Podejrzewam, że notowania spółki pójdą w dół
rafcyk
Będą szyli sutanny zamiast garniturów , ja napewno od PiSiorów nic nie kupię :)
knife
Lepiej przyznaj, że na targu się ubierasz.
jezykminimalny
Ktoś zmienił tytuł w międzyczasie, z Leszek Balcerowicz były 1 sekretarz KC PZPR na wydziale na Leszek Balcerowicz Liberał, dzieci tu pracują
xxpp
Teraz mogą robić co chcą. Przejmowanie Polski pójdzie całą parą.
sturmbannfuhrer_brunner
Teraz wahadło będzie się jeszcze mocniej wychylać, dobra zmiana raczej tego nie zauważa i to w sumie dobrze.
_emisariusz
mierny, bierny ale wierny
wallyglow
Na co liczą? Że od pisowca prezesa garniaki się zaczną lepiej sprzedawać? Żenada. Ile jeszcze konfitur zeżre ta chciwa banda zanim ciemnogród przejrzy na oczy...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki