REKLAMA

American Airlines rezygnuje z połączenia na trasie Kraków-Chicago

2020-07-03 14:25
publikacja
2020-07-03 14:25
fot. KEVIN LAMARQUE / Reuters

Największa amerykańska linia lotnicza opuszcza Kraków, tym samym za pośrednictwem American Airlines nie polecimy już do Chicago. Jedną z przyczyn takiej decyzji jest między innymi pandemia koronawirusa.

Połączenia American Airlines na trasie Kraków-Chicago miało ruszyć 7 maja 2020 roku, jednak wybuch pandemii koronawirusa pokrzyżował te plany. Loty pomiędzy chicagowskim lotniskiem O'Hare a Kraków Airport miały mieć charakter sezonowy - do 23 października - i się odbywać pięć razy w tygodniu boeingiem 787-8.

Początkowo przedstawiciele linii lotniczej American Airlines planowali przesunięcie daty inauguracji na 2021 rok, jednak teraz poinformowali, że wycofują się z tej trasy. Nie tylko Kraków ucierpiał na tej decyzji, bowiem nowe połączenie utraciło także lotnisko w Budapeszcie.

W komunikacie przewoźnik tłumaczy, że na trasach dalekiego zasięgu łączna liczba miejsc w przyszłym roku zmniejszy się o 25 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Uzasadnia decyzję o zmianach planów chęcią "skupienia się na rynkach, które tworzą unikalne connectivity dla klientów".

American Airlines z pechem

Nie tylko pandemia koronawirusa przeszkodziła linii lotniczej American Airlines w rozwoju swojej siatki połączeń. W ubiegłym roku, gdy ogłoszono informację o wejściu amerykańskiego przewoźnika do Krakowa, zrealizowano spot reklamowy, który nie przypadł do gustu krakowiakom.

Każde z nowych połączeń American Airlines promowane było innym hasłem zbudowanym na bazie skojarzeń z danym miastem. Vasu Raja, wiceprezes linii odpowiedzialny za siatkę połączeń, stosując tzw. metodę ASMR, prezentował stereotypowe wyobrażenie o nowych destynacjach przewoźnika.

Przy Tel Awiwie mowa jest o plaży, Budapeszt reklamuje się rejsem po Dunaju, Casablanca kojarzy się z targiem przypraw, Praga ze spektaklem marionetkowym. W Krakowie Vasu Raja radzi…. „napić się wódki”. Takie określenie nie spodobało się władzom miasta. "Serdecznie przepraszamy za to, że mieszkańcy Krakowa mogli się poczuć urażeni naszym filmem zamieszczonym w mediach społecznościowych" - napisali później w liście do prezydenta Krakowa przedstawiciele American Airlines Tom Lattig i Richard Muise.

BG

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
anty12
O jej, jak to ? Przeciez Duda mowil ze Hameryka na kocha, ze taki dobry klimat do robienia biznesu. Jak to mozliwe, no patrzcie. Hajs sie nie zgadza.
db009
Wystarczy spojrzeć na sytuację przewoźników i turystyki oraz akcje linii lotniczych plus zainteresowanie, zamiast pisać takie głupoty. ma Pan podstawówkę skończoną?
anty12 odpowiada db009
Z ktorego kraju sie jeszcze ewakuowali, bo stan przewoznikow i turystyki jest teraz wszedzie taki sam.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki