AmRest skupi się na synergiach i zmniejszeniu zadłużenia po ostatnich akwizycjach

2019-05-10 06:10
publikacja
2019-05-10 06:10

Grupa AmRest chce się w tym roku skupić na osiąganiu synergii wynikających z ostatnich akwizycji i zmniejszeniu zadłużenia - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

/ Amrest

"Jak komunikowaliśmy wcześniej, po roku znaczącej aktywności w obszarze fuzji i przejęć, w 2019 roku skupimy się na uporządkowaniu biznesu po ostatnich akwizycjach i osiąganiu zidentyfikowanych synergii. Dodatkowo, pomimo wzrostu otwarć lokali w porównaniu z ubiegłym rokiem, skupimy się na zmniejszeniu zadłużenia (...)" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Peter Kaineder, dyrektor AmRestu ds. strategii.

Na koniec marca wskaźnik dług netto/EBITDA wynosił 3,1 x.

Dyrektor dodał, że spółka będzie w coraz większym stopniu realizować strategię "asset/capex light", zwiększając m.in. udział franczyzy.

W I kwartale AmRest miał 444,9 mln euro przychodów (wzrost o 28,1 proc. rdr). EBITDA (wg MSSF 16) wyniosła 76,8 mln euro, a przed MSSF 16 wyniosła 42,1 mln euro (wzrost o 24,8 proc. rdr).

Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 3,7 mln euro (6,2 mln euro przed MSSF 16).

"W I kwartale realizowaliśmy strategię i osiągnęliśmy wyniki zgodne z naszym planem, a co więcej, widzimy coraz bardziej wspierające trendy w różnych segmentach naszej działalności, co nas upewnia co do drugiego kwartału i reszty roku" - powiedział Peter Kaineder. 

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki