REKLAMA

Allegro dostarczy przesyłki w sobotę

2020-10-21 11:30
publikacja
2020-10-21 11:30
fot. Casimiro PT / Shutterstock

Allegro wprowadza zamiany od listopada. Pojawi się nowa opcja płatności dla klientów korzystających ze Smart Allegro, odbiór przesyłek w sobotę, usunięcie opłaty 0,20 zł oraz zmiany w polityce prywatności.

Od 2 listopada klienci zamawiający towary w pakiecie Allegro Smart będą mogli zapłacić przy odbiorze. Do tej pory płatność za towary przy tej opcji była możliwa tylko "z góry" m.in. przelewem lub Blikiem. Przez pierwsze cztery miesiące od 2 listopada do 28 lutego przyszłego roku Allegro nie będzie pobierać dodatkowych opłat za korzystanie z nowej usługi. Od marca za płatność przy odbiorze klienci zapłacą 3,99 zł w ramach pakietu Smart Allegro.

3,99 zł za płatność przy odbiorze

Standardowa dostawa w ramach Smart Allegro dalej jest dostępna, a dodatkowe 3,99 zł będzie dotyczyć tylko zamówień z płatnością przy odbiorze, która będzie dostępna dla dostawy:

  • kurierem - DPD oraz Pocztex,
  • do punktów - Poczta Polska.

– Paczki z datą dostawy na poniedziałek, które sprzedający wyśle w piątek, mogą zostać dostarczone już w sobotę. Dzięki temu nie będziesz czekać na swoją paczkę aż do poniedziałku. Tak szerokiego wyboru towarów z dostawą w weekendy nie znajdziesz nigdzie indziej! Za dostawę w sobotę nie musisz dopłacać. Tak jak obecnie dostawa w ramach Allegro Smart! będzie dla Ciebie darmowa – czytamy w komunikacie Allegro.

Koniec z opłatą za wymianę Monet na kupon

Wśród zmian na Allegro zniesienie opłaty za wymianę 0,20 zł, którą platforma sprzedażowa pobiera podczas wymiany Monet na kupon. Dodatkowo od 2 listopada z Monet nie będzie można korzystać w całej kategorii Kody i doładowania.

– Dodamy nowe cele przetwarzania danych osobowych w związku z wprowadzeniem nowej metody płatności dla przedsiębiorców - Odroczonej płatności dla Firm oraz kolejnego zabezpieczenia (...) Zapobiega ono aktywności niepożądanych botów, czyli tak zwanych robotów internetowych. Dzięki niemu podniesiemy bezpieczeństwo w serwisie – czytamy w komunikacie Allegro.

Dodatkowo w polityce prywatności dodane zostaną zapisy o możliwości blokowania botów oraz innych narzędzi informatycznych, które powodują nadmierne obciążenie systemów informatycznych podczas korzystania z Allegro. Doprecyzowane zostanie do jakich danych Allegro ma dostęp, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie propagowania sprawiedliwości i przejrzystości dla użytkowników biznesowych, korzystających z usług pośrednictwa internetowego.

DF

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki