Zmiany w Allegro. Nie wszyscy wystawią ofertę

Wielki podział Allegro. Już w połowie września włączony zostanie nowy serwis - Allegro Lokalnie, który będzie platformą sprzedażową dla osób prywatnych. Docelowo "oryginalne Allegro" będzie przeznaczone wyłącznie na ogłoszenia firm czy sklepów. 

(Allegro)

Allegro Lokalnie, jak zaznacza Komputer Świat, będzie częścią "oryginalnego Allegro". Kto posiada już konto w serwisie, nie będzie musiał się ponownie rejestrować, a do operacji wystarczy mu to, które ma obecnie. Z tym zaznaczeniem, że będą mogli z niego korzystać użytkownicy indywidualni. Otrzymają możliwość odbioru osobistego czy negocjacji ceny. Tak samo jak dotychczas będą dostępne opcje "Kup teraz" i licytacji. W takim wypadku serwis zapewni szybkie metody płatności czy dostawy oraz Program Ochrony Kupujących.

Co więc się zmieni? Opłaty. Przy zakupie wystawianego towaru naliczona zostanie prowizja w wysokości 10 proc. ceny, ale nie wyższa niż 50 zł. W przypadku niesprzedania przedmiotu żadna opłata nie będzie pobierana od sprzedającego. 

Allegro Lokalnie zostanie odpalone 16 września. Ogłoszenia zamieszczone wcześniej będą się nadal wyświetlały do czasu wygaśnięcia, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020 roku. Potem trzeba je będzie przenieść na Allegro Lokalnie. 

aw

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 13 karbinadel

W wielu kategoriach od dawna jest 10 % prowizji, więc zdziwienie komentujących poniżej wynika z nieznajomości realiów Allegro. W innych wynosi 9 lub 8 %, więc też niewiele mniej. W wielu branżach jest to prowizja trudna do przełknięcia, dlatego coraz więcej sprzedawców traktuje Allegro jako słup ogłoszeniowy, a realną ofertę ma we własnych sklepach

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 admiral1

A teraz ile jest prowizji?

! Odpowiedz
1 8 muhajer

W dodatku będzie można dodać tylko max 50 ofert

! Odpowiedz
0 34 matpoz1

Jak im spadną wpływy od osób prywatnych, to szybko obniżą prowizje.

! Odpowiedz
9 9 karbinadel

Te "osoby prywatne" to w 90% szara strefa, stanowiąca nieuczciwą konkurencję dla firm sprzedających na Allegro. Więc jest to działanie celowe

! Odpowiedz
0 1 cyklonb odpowiada karbinadel

Bzdura że skarbówka by się nie zainteresowała tak ogromną szarą strefą - ponadto to firmy są złodziejami zawłaszczyły serwis który na początku był platformą handlową dla osób fizycznych ze sprzedażą pojedynczych przedmiotów. Nie może być 90% szarej strefy bo kablownictwo przerasta ludzką wyobrażenie -same firmy handlujące na Allegro zatrudniają poszukiwaczy i denuncjatorów nie płacących podatki, teraz to już jest tylko walka gdzie wchodzący na allegro wyda pieniądze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 51 karolbe

Hahaha 10% prowizji. Chyba kogos tam po....balo.

! Odpowiedz
3 45 jes

I dobrze. Coraz bardziej będzie dla konkurencji odpalenie innego serwisu aukcyjnego.

! Odpowiedz
2 10 karbinadel

Odkąd pamiętam, wszyscy straszą Allegro konkurencją. Tyle, że jak dotąd żadna się nie pojawiła. Nawet eBay zrobił to w sposób tak nieudolny, że zakrawało to na celową dywersję

! Odpowiedz
17 53 marianpazdzioch

Chińczyki jeszcze szybciej ich zeżrą. I nie pomogą nawet żadne ovatowania wylobbowane u kaczek.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne