REKLAMA

Agora oczekuje w '16 rekordu frekwencji w kinach; chce zwiększać swój udział w rynku

2016-08-12 13:57
publikacja
2016-08-12 13:57

Agora oczekuje, że w 2016 r. padnie kolejny rekord frekwencji w polskich kinach. Spółka zamierza uruchomić w II połowie roku pięć kin w ramach sieci Helios i zwiększyć swój udział w rynku - poinformowali na konferencji przedstawiciele Agory.

"Branża kinowa to kapryśny rynek i wszystko rozstrzygnie się w IV kwartale. Patrząc na dotychczasową frekwencję, trudno powiedzieć, że nie idziemy na rekord. Nie widzimy, by w III kwartale działo się coś niepokojącego, a premiery przewidziane na IV kwartał nie zapowiadają zapaści. Nie ma co prawda takich hitów jak w zeszłym roku, ale mamy dużo polskich produkcji, spin-off +Gwiezdnych Wojen+ i dobre kino familijne. Wierzymy w rekord w tym roku i zastanawiamy się nad jego skalą" - powiedział na konferencji Grzegorz Kossakowski, członek zarządu Agory.

Liczba biletów sprzedanych w polskich kinach w I półroczu 2016 r. wzrosła o 10 proc. w porównaniu z I połową 2015 r. i wyniosła 23,7 mln szt.

W tym czasie w kinach sieci Helios zakupiono blisko 5 mln biletów, czyli o 12,3 proc. więcej rdr. Wyższa frekwencja zapewniła wyższe przychody ze sprzedaży biletów, które wyniosły 89,2 mln zł i wyższe przychody ze sprzedaży barowej w wysokości 32,4 mln zł.

"Cieszy nas wzrost przychodów z regularnej działalności kinowej. Mamy zamiar ten trend podtrzymać i w 2016 roku po raz kolejny zwiększyć udział w tym dynamicznie rozwijającym się rynku uruchamiając pięć kolejnych kin" - powiedział na konferencji Bartosz Hojka, prezes Agory.

W II połowie roku spółka zamierza otworzyć kina w Gdańsku, Poznaniu, Przemyślu, Tomaszowie Mazowieckim i Wołominie.

"Na początku 2014 r., określając kierunki rozwoju naszej spółki, postawiliśmy m.in. na rozwój segmentu kinowego, mimo że lata 2012-13 nie należały w tej branży do udanych. To była dobra decyzja, co widać po wynikach tego segmentu. Z każdym kwartałem zwiększamy nasz udział na rosnącym rynku" - dodał prezes. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Anonim
No to do Heliosa nie chodzimy...
~sss
gazeta sie ne sprzedaje??? tylko świcie siedzą w agorowym kinie!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki