REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Agora chce zwolnić do 53 pracowników w segmencie Druk, co obciąży wyniki I kw. '18

2018-02-01 12:30
publikacja
2018-02-01 12:30

Zarząd Agora w ramach działań restrukturyzacyjnych planuje przeprowadzenie zwolnień pracowników w w segmencie Druk w Grupie Agora, Agora S.A i półce Agora Poligrafia w okresie od 21 lutego 2018 r. do 23 marca 2018 r, poinformowała spółka. Agora zapowiedziała, że po przeprowadzeniu konsultacji z przedstawicielami załogi poinformuje o o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia, która w całości obciąży wynik I kw. br. 

fot. Krzysztof Wierzbowski / / FORUM

"Zamiarem zarządu Agory jest przeprowadzenie zwolnień do 53 pracowników zatrudnionych w segmencie Druk w Grupie Agora (co stanowi 16,3% wszystkich zatrudnionych w tym segmencie - w tym 1,9% zatrudnionych w Agora oraz 17,1% zatrudnionych w spółce Agora Poligrafia na dzień 1 lutego 2018 r.), w okresie od 21 lutego 2018 r. do 23 marca 2018 r" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że restrukturyzacja wynika ze spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset, w której specjalizują się drukarnie Grupy Agora.

"Trend ten wynika w dużej mierze z kondycji rynku prasowego w Polsce, którego uczestnicy są głównymi nabywcami usług realizowanych w tej technologii" - czytamy dalej.

"Zarząd spółki w dniu 1 lutego 2018 r. zwrócił się do związku zawodowego działającego przy spółce i rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji w powyższej sprawie oraz powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce" - podano również. 

Spółka zapowiedziała także, że opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji ze związkiem zawodowym działającym przy spółce oraz z radą pracowników i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w Agorze S.A. i w Agorze Poligrafii Sp. z o.o., która w całości obciąży wynik spółki i Grupy Agora w I kwartale 2018 r.

Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe spółki i Grupy Agora zostaną podane w sprawozdaniu finansowym Spółki i Grupy Agora za I kwartał 2018 r. 

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM. Agora jest współwłaścicielem kanału telewizyjnego Metro na ósmym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej oraz kanału Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
londonern
To macie dla rownowagi:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/do-rzeczy-i-sieci-najwiecej-stracily-w-listopadzie-na-plusie-tylko-tygodnik-powszechny-i-gazeta-polska
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Tak jest, Prawdziwy Polak zawsze się ucieszy, gdy sąsiadowi krowa zdechnie
hdrvn
W końcu jakieś dobre wiadomości!
dziadek11
miód na serce, oby więcej takich newsów, w końcu ta antypolska szechterówka upadnie.
sloneczkodzg
Super wiadomość . Niech jeszcze naczelnego zwolnią i wyślą do brata Stefana i jednej zarazy m,niej .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki