REKLAMA

Action liczy, że 2016 r. będzie nie gorszy niż 2015 r.

2016-03-27 03:07
publikacja
2016-03-27 03:07

Action obecnie skupia się na obniżce kosztów i segmentach działalności generujących wyższe marże. Grupa liczy, że 2016 r. będzie dla niej nie gorszy niż 2015 r. Spodziewa się, że I kw. może być podobny kdk - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Bieliński.

"Rynek jest bardzo ciężki, wygra ten, kto będzie lepiej umiał alokować koszty. Ten rok będzie rokiem cięcia kosztów, planujemy m.in. przejście na jeden magazyn, żeby obsługa była tańsza. Będziemy się też koncentrować na najbardziej rentownych segmentach działalności, nie będziemy kłaść nacisku na obrót za wszelką cenę" - powiedział Bieliński.

"Prognozy na ten rok nie podamy. Najprawdopodobniej nie będzie prognozy przez najbliższe dwa lata. Jeśli chodzi o perspektywy, to ten rok nie powinien być gorszy niż 2015 r. Większość wyniku będzie wypracowana w drugiej połowie roku" - dodał.

Prezes pytany, czy w związku z kosztami prowadzonych zmian i słabym rynkiem należy liczyć się z możliwością straty w I kw. 2016 r., odpowiedział: "zakładam raczej, że powinien on być podobny do IV kw.".

Action chce się koncentrować na najbardziej rentownych segmentach działalności.

"W grach mobilnych już otrzymujemy mikropłatności, jednak są to jeszcze niezbyt istotne kwoty, które nie pokrywają kosztów. W najbliższych miesiącach podejmiemy decyzję, czy rozwijać dalej gry z jakimś partnerem, czy wyjść z tego segmentu" - powiedział prezes.

Jednym z perspektywicznych dla Action segmentów jest rozwijana przez spółkę Actionmed sprzedaż rozwiązań dla obszaru ochrony zdrowia m.in. systemów diagnostyki obrazowej.

"W tym obszarze są zupełnie inne marże. Często umowy dystrybucyjne są na wyłączność. Wierzymy w to i chcemy rozwijać. W minionym roku pomimo wysokich nakładów spółka ta miała niewielką stratę" - powiedział Bieliński.

"W tym roku zakładamy już wypracowanie rentowności na dość przyzwoitym poziomie" - dodał wiceprezes Actionmed Piotr Pągowski.

Bieliński poinformował, że grupa rozwija kolejne obszary działalności, które w jej ocenie są perspektywiczne, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki