REKLAMA

Acciona Construccion wzywa do sprzedaży 49,91 proc. akcji Mostostalu Warszawa po 3,45 zł za sztukę (opis)

2019-07-02 09:14
publikacja
2019-07-02 09:14

Acciona Construccion wzywa do sprzedaży 9.981.267 akcji Mostostalu Warszawa, stanowiących 49,91 proc. kapitału i głosów na WZ, po 3,45 zł za sztukę - poinformował Santander BM, pośredniczący w wezwaniu.

O godz. 9.10 kurs akcji Mostostalu wynosi 3,50 zł, po 14,5 proc. wzroście.

Acciona chce zwiększyć swoje zaangażowanie w spółce do 100 proc. i wycofać akcje Mostostalu Warszawa z GPW.

"Acciona zdecydowała się dążyć do wycofania Mostostalu z obrotu giełdowego, aby uprościć strukturę grupy, w szczególności w obliczu znaczących potrzeb w zakresie dostępu do finansowania i gwarancji, a także wsparcia technicznego niezbędnego do dalszego rozwoju Spółki. Dlatego zostało ogłoszone wezwanie mające na celu rozpoczęcie procedury wycofania akcji Mostostalu z obrotu na GPW. Transakcja umożliwia inwestorom wyjście z inwestycji w relatywnie niepłynną spółkę, która ponadto nie wypłaca akcjonariuszom dywidendy. Przy obecnej sytuacji spółki i całej branży w Polsce, wzywający ocenia, iż zaproponowana oferta jest atrakcyjną opcją dla inwestorów" napisano w komunikacie prasowym.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu potrwa od 23 lipca do 21 sierpnia 2019 roku. Okres przyjmowania zapisów składa się z dwóch etapów.

Pierwszy trwa od 23 lipca do 1 sierpnia. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW po zakończeniu pierwszego etapu przyjmowania zapisów to 6 sierpnia, a jej rozliczenie ma nastąpić 9 sierpnia.

Rozpoczęcie drugiego etapu przyjmowania zapisów to 2 sierpnia, zakończenie zapisów w drugim etapie ma nastąpić 21 sierpnia 2019 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW po zakończeniu drugiego etapu przyjmowania zapisów to 26 sierpnia, a jej rozliczenie ma nastąpić 29 sierpnia.

Acciona zamierza nabyć akcje Mostostalu Warszawa, pod warunkiem, że zapisami zostanie objętych co najmniej 3.181.267 akcji stanowiących 15,91 proc. kapitału i głosów na WZ. Wzywający może zdecydować o nabywaniu akcji pomimo niespełnienia tego warunku. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki