AFP: Kreml apeluje do kanclerz Merkel, aby uważała na słowa

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaapelował we wtorek do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, by uważała na słowa, kiedy obarcza Rosję winą za śmierć cywilów w Syrii - pisze AFP. Według Pieskowa nie ma dowodów, iż w rosyjskich nalotach w Syrii ginie ludność cywilna.

AFP: Kreml apeluje do kanclerz Merkel, aby uważała na słowa
AFP: Kreml apeluje do kanclerz Merkel, aby uważała na słowa (fot. Kai Pfaffenbach / Reuters)

"Zwracamy się po raz kolejny do całego świata, aby z uwagi na dzisiejszą delikatną sytuację w Syrii starannie i odpowiedzialnie dobierał słowa. Nikt jakoś nie składał deklaracji tego typu, gdy barbarzyńskie działania terrorystów były wymierzone w siły lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada" - powiedział rzecznik prezydenta Władimira Putina.

Zdaniem Pieskowa, nikt nie był w stanie przedstawić żadnych wiarygodnych dowodów śmierci cywilów wskutek rosyjskich nalotów, mimo oskarżeń Zachodu i opozycji syryjskiej.

Merkel podczas wizyty w Turcji skrytykowała w poniedziałek Rosję i reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada za bombardowanie miasta Aleppo na północy Syrii, podkreślając, że nasiliło to exodus uchodźców w kierunku granicy tureckiej.

"Jesteśmy oburzeni ludzkimi cierpieniami powodowanymi przez naloty bombowe, także ze strony rosyjskiej" - powiedziała Merkel po rozmowach z tureckim premierem Ahmetem Davutoglu w Ankarze. Wskazała, iż Rosja narusza w ten sposób również rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii, zakazującą atakowania ludności cywilnej. Jak zaznaczyła, Niemcy i Turcja zażądały od Rosji przestrzegania postanowień tej rezolucji.

Pieskow oświadczył, że nie ma obecnie mowy o poprawie stosunków Rosji z Turcją, której siły powietrzne w listopadzie zeszłego roku zestrzeliły rosyjski samolot bojowy w pobliżu granicy syryjsko-tureckiej. "Nasze relacje są obecnie w najgorszym stanie od kilku dziesięcioleci. Turcja dopuściła się agresywnych, nikczemnych aktów wobec Rosji. Nie wyjaśniła wystarczająco swych działań i nie przeprosiła jak należy" - powiedział rzecznik Kremla.

Za "błędne i absurdalne" Pieskow uznał zarzuty tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, który oskarżył Rosję o dokonywanie inwazji na Syrię. Wskazywał, że rosyjskie siły powietrzne prowadzą operacje w Syrii "na zaproszenie prawowitych władz" tego kraju.

Zachód oskarża także Moskwę, że wspierając intensywne rajdy powietrzne syryjskich sił reżimowych na szyickich rebeliantów w okolicach Aleppo, torpeduje genewskie rozmowy pokojowe w sprawie Syrii, które zostały zawieszone w ubiegłym tygodniu w Genewie.

Wojna w Syrii kosztowała już życie ponad 260 tys. osób i wywołała exodus ponad połowy ludności kraju. (PAP)

jo/ az/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~ss

szuja merkel niech lepiej uwaza na zaraze ktora sobie sprowadza

! Odpowiedz
1 2 ~Nieźle_wqurwiony

Słuchajcie, może zacznijmy w końcu tą trzecią i zarazem ostatnią wojnę światową i miejmy to już z głowy. Te całe podchody, straszenia, stan niepewności itp. są gorsze niż sama wojna. Zacznijmy choćby jutro, ale tak bez żartów i pełną mocą. Najlepiej tak, żeby po wszystkim na Ziemi nie było już ludzi, wtedy będzie spokój na wieki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 7 ~dok

merkelowna oddaj zycie 56 mln ludzi ktorzy zgineli z rak twoich towarzyszy. PRZYPOMINAM. NAJWIECEJ ZGINELO POLAKOW ROSJAN I ZYDOW. oddaj ich zycie cwaniaro.

! Odpowiedz
2 7 ~erererer

stalin wymordował o wiele więcej niż hitler i ktos krzyczy że putin oddaj życia?

! Odpowiedz
1 4 ~dok odpowiada ~erererer

stalin wymordowal 15mln rosjan. to wlasnie rosjanie byli najbardziej tragicznie doswiadczonym narodem za stalinizmu. poczytaj troche historii zanim sie wypowiesz.

! Odpowiedz
0 0 ~historyk odpowiada ~dok

dok ile milionów Polaków ,Tatarów ,Czeczenów,Ukraińców ,Białorusinów,Litwinów <Łotyszy ,Estończyków itd wymordował rosyjski aparat władzy wymordował???? z tych milionów Rosjan rodowitych aż tak dużo nie było

! Odpowiedz
8 16 ~LinuxMint_17_3_User

Czy ona pamięta jak ziomkowie pani Merkel przyjechali nieproszeni w roku 1939 bez żadnej przyczyny do Polski i później rozszerzali swoje wizyty na Związek Radziecki , cala Europe, Afrykę i Bóg wie co. Przez ich bandyckie działanie zginęło ponad 56 milionów ludzi. To też prowadzili tylko działania wojenne selektywne nie celowali w cywilów dzieci kobiety. Ach zapomniałbym oni oddzielali cywilów od wojska i umieszczali ich w specjalnych centrach socjalnych jak Oświęcim ,Dachau ,Sztutów , Buchenwald i wiele wiele innych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 9 ~Antrus

Czy Pieskow pamięta jak Rosjanie zawarli Pakt Ribentrop-Mołotow i razem z III Rzesza Nimiecką rozpoczeli II wojnę światową ,niemcy napadły na nas 1-09-1939 rosja sowiecka wbiła nam nóż w plecy 17-09-1939 tym sposobem obaj najężdcy dokonali IV rozbioru Polski potem Rosjanie wymordowali bezbronnych polskich oficerów ,podoficerów w Katyniu ,Miednoje ,Ostaszkowie ,Bykowni i innych miejscach tysiace wywieżli na Sybir.Póżniej zgodnie z umową napadli w 1940 Finlandie w wojnie zimowej zrabowali fińska Karelię i Pieczęge ,zagarneli niepodległą Litwę ,Łotwę ,Estonie potem Rumuna odebrali Mołdawię.Czy pamiętają rosjanie jakie katusze zgotowali innym narodom gdyby nie ten pakt przypuszczalnie Adolf hitler nie dokonał by najazdu na Polskę.Czy wiedzą ile nieszcześć póżniej zgotowali swojemu i innym narodom i jeszcze póżniej w swoich strefach wpływów ile nieszcześć zgotowali umacniając dyktaturę proletariatu ,władze ludowa.czy pamiętają jak zgnębili Węgry i Czechosłowacje,Afganistan a całkiem niedawno jak napadli Gruzję ,Ukrainę i po co poszli bombardować w Syrii??

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~LinuxMint_17_3_User odpowiada ~Antrus

"Adolf Hitler nie dokonał by najazdu na Polskę" a to coś nowego na nowo historie piszesz? W ogóle to Hitler był takom samarytaninem wolontariuszem według ciebie i rozdawał kulki za darmo z natychmiastowa dostawa do celu no extra cost! A dodatkowo to Lenin i Stalin sami się finansowali taką znasz historię? Zachodnie banki im nie pomagały, biedaczku przeoczyłeś. Przeoczyłeś że banki z Nowego Yorku prowadziły do końca wojny rachunki panu z Wąsikiem?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Antyrus odpowiada ~LinuxMint_17_3_User

Ja nie chce dyskutować z faktami,natomiast napisałem że przypuszczalnie Adolf Hitler gdyby nie pakt z Rosją sowiecką nie zdecydował by się na tę wojnę a nawet można przypuszczać już bardziej że nie wywołał by jej w 1939 a to mogło znacznie zmienić sytuację .Apropo kont Hitlera w USA czy tego że jego brat chciał iść na wojnę z bratem i całą wojnę przemieszkał w USA czy to że Henry Ford finansował NSDAP i innych konszachtach finansjery amerykańskiej i brytyjskiej też wiem .Nie były to jednak oficjalne stanowiska Władz USA Czy Wielkiej Brytanii która wraz z Francją też wykazała jakim była sojusznikiem dla Polski.Dziś też mimo embarg i innych oficjalnych stanowisk Rosja prowadzi jakieś nieoficjalne interesy.Nie jestem zdziwiony że tego oszoloma Lenina i rewolucjonistów wspierały pewne kręgi finansjery zafascynowane nową ideą zaś o finansowaniu Stalina nic mnie nie wiadomo.Owszem trzeba było słać konwoje z bronią do murmańska dla bolszewickiej Rosji w jej trudnych dniach 1941-1943 nawet jadąc na Polskę i Berlin rosyjskie sałdaty jechli amerykańskimi czołgami ,gwiazdę białą na czołu zamalowali na czerwono a pozostawiony napis USA tłumaczyli iż jest to skrót Ubij sukinsyna Adolfa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil