15 czerwca opłaty roamingowe przeszły do historii

Zniesienie opłat roamingowych w krajach należących do Unii Europejskiej, to coś nad czym od kilku lat intensywnie pracowali unijni urzędnicy. Od dziś obywatele UE, podróżujący po terytorium krajów Wspólnoty będą mogli rozmawiać przez telefon, SMS-ować czy korzystać z pakietu danych komórkowych po cenach krajowych.

Operatorzy komórkowi działający na polskim rynku rzutem na taśmę zdążyli dostosować swoje cenniki do unijnych wymogów. Ze Sławomirem Horbaczewskim – ekonomistą, ekspertem ds. gospodarczych rozmawiamy o tym, że przeniesienie kosztów związanych ze zniesieniem opłat roamingowych na klientów, to tylko kwestia czasu.

Ekspert podkreśla, że jednym z poważniejszych problemów, które musi zostać rozwiązany, jest możliwość wykupienia najtańszego dostępnego abonamentu w jednym z krajów UE i korzystanie z niego w swoim kraju - Polska jest obszarem, który ma względnie niskie ceny za usługi roamingowe. Mielibyśmy do czynienia z sytuacją, w której bardzo wiele osób z tzw. starej Unii zaczęłoby korzystać z polskich kart SIM bez żadnego ograniczenia - komentuje Horbaczewski.

Anna Drozd

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 18 marekjam

Sytuacja w PLAY (na kartę, formuła unlimited):

1. za połączenia krajowe płacimy 0,00 zł, ale za roamingowe w UE => 0,29 zł
2. za połączenia z UK do PL płacimy 0,29 zł, ale z PL do UK => 2,00 zł

Gdzie można zgłosić tych cwaniaczków żeby przestali nas golić wbrew prawu?

! Odpowiedz
4 8 ~Oszukany

Nic nie zostalo zlikwidowane.to kolejna fikcj

! Odpowiedz
2 11 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 12 ~Mirek

Bardzo ciekawe i niestandardowe podejście do problemu roamingu. Mam akurat okazję skorzystać dzisiaj z dobrodziejstwa braku dodatkowych opłat. W pierwszy dzień rozmów bez dopłat jesteśmy w Czeskim Raju i możemy dzielić się bez stresu ze znajomymi w Polsce naszymi wrażeniami ze skałkowych wspinaczek

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 14 michaleu

Dobrze, że Horbaczewski dostrzega nie tylko interes klienta, ale też operatora!

! Odpowiedz
24 15 ~Asd

Jest na ten problem prosty sposob. Juz teraz kupujac karte musisz pokazac dowod. Obcokrajowcom bez stalego pobytu nie nalezy sprzedawac. Skoro zarabiasz w swoim bogatym kraju, to wydawaj pieniadze i plac podatki rowniez u siebie.

! Odpowiedz
24 21 ~Kmwtw

Tak sie sklada, ze w Polsce płacimy wzglednie male abonamenty. Juz za 30 zl mozesz kupic abonament z darmowymi rozmowami i sms. Po zniesieniu opłat za roaming, operatorzy beda musieli podniesc ceny innych uslug, żeby w ogole wyjsc na plus

! Odpowiedz
35 49 ~Dolar

Ach, ta straszna UE, tym razem zmusza nas do płacenia mniej za telefon!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne