REKLAMA

Zuchwałe oszustwo. Chciała sprzedać pieluchy, straciła blisko 140 tys. zł

2022-07-16 10:00
publikacja
2022-07-16 10:00
Zuchwałe oszustwo. Chciała sprzedać pieluchy, straciła blisko 140 tys. zł
Zuchwałe oszustwo. Chciała sprzedać pieluchy, straciła blisko 140 tys. zł
fot. avtk / / Shutterstock

Blisko 140 tys. zł straciła 35-latka, która chciała sprzedać na internetowym portalu aukcyjnym pieluszki - podała podlaska policja. Kobieta kliknęła w link przesłany przez oszustów i podała swoje dane na fałszywej stronie banku, dając tym samym dostęp do swojego konta.

Jak podał w poniedziałek zespół prasowy podlaskiej policji, na sejneński komisariat zgłosiła się 35-latka, która została oszukana na jednym z portali aukcyjnych w internecie, gdzie zamieściła do sprzedaży pieluszki.

Do kobiety zgłosiła się za pośrednictwem komunikatora zainteresowana kupnem osoba, która poinformowała, że wpłaciła pieniądze za pieluszki. Podała też link, pod którym sprzedająca mogła śledzić przebieg transakcji.

Policja podaje, że 35-latka kliknęła na link i została przeniesiona na fałszywą stronę swojego banku; tam się zalogowała na swoje konto, a na telefon otrzymała wiadomość dotyczącą weryfikacji konta i informację o dodaniu do konta nowego urządzenia.

"Tym samym oszustka otrzymała dostęp do kont mieszkanki powiatu sejneńskiego. W kilku transzach wypłaciła z jej konta blisko 140 tysięcy złotych" - podała policja.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność, nieklikanie w nieznane linki i niepodawanie danych, które umożliwią dostęp do kont. Podkreśla też, że powinno wzbudzić naszą czujność każde finalizowanie transakcji poza portalem aukcyjnym, czy to przez wiadomości mailowe, SMS-y i komunikatory.

Tak okradają klientów banków. 5 popularnych metod

Fałszywe linki do płatności, aplikacje zainfekowane wirusami, SMS-y o kwarantannie czy w końcu wyłudzenia kodów Blik. Oszuści nie próżnują, by dobrać się do naszych oszczędności, a ich kreatywność wydaje się niewyczerpana. Oto najczęściej spotykane w ostatnich dniach metody wyłudzeń pieniędzy z kont bankowych.

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (12)

dodaj komentarz
m00zyk
To już tacy młodzi ludzie łapią się na takie stare sztuczki?...
transcendenz
Na Youtube jest sporo filmów pokazujących co się dzieje po kliknięciu takiego linku. Po drugiej stronie zawsze są brązowi.
transcendenz
Tym się kończy trzymanie wszystkiego na jednym koncie, z którego cały czas się korzysta przy pomocy karty, i nie aktywowanie potwierdzeń sms/apka na WSZYSTKIE przelewy, nawet pomiędzy własnymi kontami.
raf2004
Ale o co właściwie chodzi ? Oszustka chciała sprzedać używane pieluchy za 140 tys. zł ? W takim razie policja nie powinna mieć najmniejszych problemów z jej zgarnięciem.
adam.1983
Czytaj dokładnie, nie oszustka tylko poszkodowana chciała sprzedać pieluchy, po drugie nigdzie nie jest napisane używane, po 3 słyszałeś kiedyś o pieluchach wielorazowych ? wiem że już prawie nikt nie pamięta tetry po pampersy stały się bardziej popularne ale moda na pieluchy do prania rośnie na sile, może ze względu na ekologie,Czytaj dokładnie, nie oszustka tylko poszkodowana chciała sprzedać pieluchy, po drugie nigdzie nie jest napisane używane, po 3 słyszałeś kiedyś o pieluchach wielorazowych ? wiem że już prawie nikt nie pamięta tetry po pampersy stały się bardziej popularne ale moda na pieluchy do prania rośnie na sile, może ze względu na ekologie, jedne dziecko na pampersach to pewnie z kilkaset kg odpadu rozkładającego się latami
samsza
Nie rozumiem idei, że jak sprzedaję, to sięgam do własnych środków, oczekiwałbym, że przyjdą od innych.
boris-vodka
Tyle kasy miała na koncie a sprzedać chciała pieluchy pewnie na olx albo sprzedajemy .pl....Mam nadzieję że blank funkel nówki ...ńieśmigane....Pazernośc nie popłaca.
inwestor.pl
Po takiej wtopie pieluchy mogły się przydać.
xiven
35 letnia osoba, cierpiąca na analfabetyzm ekonomiczny, posiada stosy zbędnej gotówki które traci w wyniku oszustwa

to na pewno nie są zmyślone historie? szablon cały czas się powtarza....
santoriusz
w trzy kubki grali już nasi dziadkowie. Schemat gry się nie zmienia, wciąż jest ten sam a frajerów nie brakuje. Taki mamy klimat.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki