REKLAMA

Zarząd Synektika nie widzi przeszkód do wypłaty dywidendy

2020-09-23 16:36
publikacja
2020-09-23 16:36
fot. Lumi Studio / Shutterstock

Zarząd Synektika nie widzi operacyjnych przeszkód do wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2019/2020 - poinformował podczas środowej wideokonferencji wiceprezes Dariusz Korecki.

"To będzie oczywiście decyzja akcjonariuszy, natomiast w zeszłym roku wypłaciliśmy dywidendę, ponieważ pozwalały nam na to osiągnięte przepływy. W tym roku szacujemy przepływy z działalności operacyjnej na co najmniej zbliżonym poziomie jak rok temu, nie mamy nadmiernego zadłużenia, więc myślę, że wszelkie perspektywy ku temu są" - powiedział wiceprezes Dariusz Korecki.

"Jeżeli chodzi o trzecią fazę badań klinicznych, to ona będzie finansowana głównie albo z partneringu albo z pozyskanych grantów, więc wypłata dywidendy w żadnych kwestiach operacyjnych nam nie przeszkadza jeśli chodzi o działalność R&D" - dodał.

Z zysku za rok obrotowy 2018/2019 Synektik wypłacił dywidendę w łącznej kwocie 3,07 mln zł, czyli 0,36 zł na akcję.

Aktualny rok finansowy spółki trwa od 1 października 2019 roku i kończy się 30 września 2020 roku.

Synektik jest producentem i dystrybutorem radiofarmaceutyków, stosowanych do diagnostyki PET/CT w onkologii, kardiologii i neurologii. Spółka zajmuje się także dostawą sprzętu medycznego i rozwiązań informatycznych oraz jest wyłącznym dystrybutorem robota chirurgicznego da Vinci w Polsce. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki