REKLAMA

Zarząd Seco/Warwick chce upoważnienia do skupu akcji własnych

2020-01-16 18:00
publikacja
2020-01-16 18:00
Bankier.pl

Zarząd Seco/Warwick przedstawi walnemu do rozpatrzenia projekt uchwały upoważniającej zarząd do skupu akcji własnych w celu umorzenia - podała spółka w komunikacie. Jeśli buyback zostanie przeprowadzony, zarząd spółki nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy za 2019 r.

Zgodnie z projektem zarząd spółki będzie upoważniony do nabycia do 1 mln akcji własnych spółki. Łączna liczba akcji własnych nabytych w ramach upoważnienia oraz akcji własnych znajdujących się w posiadaniu spółki miałaby nie przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego.

Środki przeznaczone na nabycie akcji własnych miałyby pochodzić z utworzonego w tym celu kapitału rezerwowego, który zostanie utworzony z kapitału zapasowego spółki. Łączna kwota środków przeznaczonych na buyback nie przekroczy kwoty 15 mln zł.

Zarząd miałby być uprawniony do nabywania akcji własnych do 31 grudnia 2021 roku.

Projekt uchwał o skupie akcji własnych został pozytywnie zaopiniowany przez radę nadzorczą spółki. NWZ zostało zwołane na 12 lutego.

"Jednocześnie zarząd spółki postanowił, iż o ile zgodnie z decyzją walnego zgromadzenia zostanie przeprowadzony skup akcji własnych, nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku netto spółki za rok 2019" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki