Zarząd Esotiq & Henderson podejmie prace nad podziałem spółki

2016-05-06 08:21
publikacja
2016-05-06 08:21

Zarząd Esotiq & Henderson zdecydował o podjęciu prac nad podziałem odzieżowej spółki na dwie części. W dzielonej spółce, notowanej na GPW, ma pozostać m.in. sieć salonów Esotiq z bielizną i kosmetykami w Polsce i w Niemczech. Spółki odpowiadające za rozwój segmentu modowego mają trafić do spółki przejmującej, której akcje mają być docelowo notowane na rynku NewConnect - podała spółka w komunikacie.

"W wyniku podziału wszyscy dotychczasowi akcjonariusze spółki dzielonej otrzymają wszystkie nowo wyemitowane akcje spółki przejmującej. Ilość objętych akcji spółki przejmującej segment modowy przez każdego akcjonariusza będzie taka sama, jak ilość posiadanych przez nich akcji w spółce dzielonej" - napisano w raporcie.

Nowa spółka ma zająć się rozwojem segmentu modowego. Obecnie w Polsce funkcjonuje 18 salonów odzieżowych grupy.

Spółka dzielona z kolei będzie rozwijała sieć sprzedaż bielizny i kosmetyków. Obecnie posiada 250 salonów Esotiq w Polsce. W dzielonej spółce pozostanie także Esotiq Germany GmbH, odpowiadająca za sieć sprzedaży w Niemczech. Sprzedaż prowadzona jest tam w 4 salonach Esotiq.

"Podział ma na celu zwiększenie przejrzystości i efektywności zarządzania grupą Esotiq & Henderson. (...) Podział daje też inwestorom większą elastyczność w lokowaniu kapitału - mogą skupić się na tych aktywach, które ich najbardziej interesują" - poinformował cytowany w komunikacie Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Intencją zarządu jest wprowadzenie akcji spółki przejmującej segment modowy do obrotu na rynku NewConnect. (PAP)morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki