Zamykane fabryki w Chinach, niedostatek leków w Polsce

2019-06-17 03:37
publikacja
2019-06-17 03:37

Po zamknięciu w Chinach kilkunastu fabryk wytwarzających substancje farmaceutyczne, w Polsce brakuje ponad stu leków, kolejne wkrótce zdrożeją – pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

/ fot. fikmik / YAY Foto

W ostatnich tygodniach chińskie władze zamknęły, ze względów ochrony środowiska, kilkanaście fabryk wytwarzających substancje czynne do leków. "Odbije się to na sytuacji polskich pacjentów" – ostrzega "DGP".

Z Chin pochodzi blisko 80 proc. substancji czynnych używanych w przemyśle farmaceutycznym; największe firmy jak Polpharma kupują półprodukty z różnych źródeł, wielu mniejszych opiera się wyłącznie na chińskich produktach.

Już teraz widać braki ponad 100 produktów leczniczych, zwłaszcza tych stosowanych przy cukrzycy, chorobach tarczycy, serca, a także leków przeciwbólowych. "Apteki otrzymują sygnały, że będzie jeszcze gorzej. A na pewno drożej. Bo im mniej fabryk w Chinach i mniej substancji czynnych, tym produkt droższy" - pisze "DGP" w artykule "Chiński problem polskich pacjentów".(PAP)

brw/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
po_co
Większość osób mogła by się z powodzeniem obyć bez leków. Tableteczka na ból głowy, na kolano, na otyłość, na przytycie, na brak apetytu na zawyżony apetyt, na włosy pod pachami i te między palcami.
Na wszystko tabletki, najlepiej z nasionami przenoszonymi prze specjalnie dobraną grupę ściśle wyselekcjonowanych
Większość osób mogła by się z powodzeniem obyć bez leków. Tableteczka na ból głowy, na kolano, na otyłość, na przytycie, na brak apetytu na zawyżony apetyt, na włosy pod pachami i te między palcami.
Na wszystko tabletki, najlepiej z nasionami przenoszonymi prze specjalnie dobraną grupę ściśle wyselekcjonowanych i unikatowych mrówek koloru wiosennego poranka, odżywianych w warunkach sterylnych i wypasanych na polach porośniętych wyłącznie specjalnym ściśle wyselekcjonowanym i unikatowym rodzajem mniszka lekarskiego.

Tak to cynizm jakby ktoś bez tabletki nie wyczuł.
iwonka50
Chińskie fabryki produkują skażone substancje czynne. https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/leki-ze-skazonym-skladnikiem-walsartanem-z-chinskich-fabryk/y4k998m
Nie lepiej produkować je w jakimś cywilizowanym kraju? Np. po prostu u nas?
marxs
na pewno lepiej tylko kto zapłaci kilkakrotnie więcej za to "lepiej'
cyklonb
Kolejne "polskie " fabryki tym razem leków padną, za komuny produkt był polski teraz konfekcjonowany i paakowany w III RP
antek10
Ale zarabiać to by kazdy chciał dużo. niedługo naniższa krajowa bedzie 3 tysiace i wszystko bedzie mega drogie - wtedy to juz napewno nie bedzie sie oplacało tu cokolwiek produkować. :-)

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki