REKLAMA

"Wygrałeś bilet na mundial" - to kolejne oszustwo

2018-06-13 09:45
publikacja
2018-06-13 09:45
"Wygrałeś bilet na mundial" - to kolejne oszustwo
"Wygrałeś bilet na mundial" - to kolejne oszustwo
fot. Kacper Pempel / / Reuters

Rozpoczęcie mundialu w Rosji już jutro. Fani sportowych emocji - a jak wiadomo, tych nie brakuje - czekali na to od miesięcy, tak samo jak internetowi oszuści. Dostałeś maila z informacją o wygranym bilecie na największą sportową imprezę tego roku? Niestety to "tylko" próba wyłudzenia danych i pieniędzy.

Internetowi oszuści prześcigają się w wynajdowaniu coraz to nowszych sposobów na wyłudzenie naszych pieniędzy: od fałszywych bonów do Biedronki, przez "darmowe" rzeczy na OLX, po kupony pieniężne od Alior Banku. A to tylko wierzchołek góry.

Jak ostrzega firma ESET, teraz cyberprzestępcy wzięli na cel fanów piłki nożnej i rozsyłają maile o wygranym w loterii organizowanej przez FIFA World Cup bilecie na mundial. Co trzeba zrobić, by wejściówkę odebrać? Należy skontaktować się z organizatorem, klikając w link albo otwierając dokument w formacie .pdf lub .doc, podać swoje dane i... wpłacić odpowiednią kwotę, która pozwoli na otrzymanie nagrody.

fot. / / www.eset.pl

Oprócz wygranych biletów możemy natknąć się na sprzedaż fałszywych biletów, które zawierają zainfekowane wiadomości lub linki kierujące do złośliwych stron. Dlatego może zostanie w domu i oglądanie meczów w telewizji nie jest wcale takim złym rozwiązaniem.

DU

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mundial

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki