REKLAMA

Włosi chcą oszczędzać energię, ale klimatyzacji nie wyłączą

2022-06-06 06:06
publikacja
2022-06-06 06:06

93 procent Włochów deklaruje, że już zaczęli lub zamierzają podjąć kroki, by oszczędzać energię. Większość zastrzega zarazem, że gotowi są do poświęceń, ale nie do wyłączania klimatyzatorów latem i ogrzewania zimą. Te wyniki sondażu opublikowano w dniach upałów w dużej części Włoch.

Włosi chcą oszczędzać energię, ale klimatyzacji nie wyłączą
Włosi chcą oszczędzać energię, ale klimatyzacji nie wyłączą
fot. B. Bönsch / Arco Images / / FORUM

Gdy we Włoszech utrzymują się upały, przypomina się słowa premiera Mario Draghiego, który w kwietniu w odniesieniu do procesu uniezależnienia od rosyjskiego gazu i wojny na Ukrainie powiedział: "Zastanówmy się, czy cenę gazu można wymienić za pokój. Co wolimy: pokój czy mieć spokojnie włączony klimatyzator przez całe lato?"

Sondaż przeprowadzony przez instytut badań rynkowych Ipsos w związku z kryzysem energetycznym wskazuje, że 31 procent mieszkańców Włoch gotowych jest zrezygnować z klimatyzacji w domu, a 44 procent deklaruje chęć obniżenia temperatury ogrzewania w zimowych miesiącach.

Większość osób woli oszczędzać ograniczając poruszanie się samochodem w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, by mniej płacić za drogie paliwo. Prawie dwie trzecie ankietowanych postanowiło, że następny samochód, jaki kupi, będzie hybrydowy lub elektryczny.

Najwięcej tych, którzy zmienili swoje postępowanie, by ograniczyć zużycie energii, mieszka w Bolonii. Jeśli chodzi o grupę wiekową, to ludzie z generacji 57-74 lata chcą oszczędzać energię przede wszystkim w trosce o środowisko.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
incitatus
Niech se fotowoltaike zamontuja , grzeja i chlodza pradem, beda eko i bez wyrzeczen
kutanga
"Prawie dwie trzecie ankietowanych postanowiło, że następny samochód, jaki kupi, będzie hybrydowy lub elektryczny."
Można zmusić do kupowania elektryków? Można.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki