REKLAMA

Władysław Serafin wybrany do władz IFAP

2008-06-05 18:07
publikacja
2008-06-05 18:07
5.6.Warszawa (PAP) - Władysław Serafin, prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, został w czwartek wybrany do władz Komitetu Wykonawczego Światowej Federacji Producentów Rolnych IFAP.

Wybory odbyły się podczas 38. Światowego Kongresu Rolników, który trwa od końca maja br. w Warszawie.

Jak poinformowało biuro prasowe Kongresu, Serafin jest pierwszym Polakiem we władzach tej organizacji i jedynym przedstawicielem Europy Środkowo-Wschodniej. Komitet wykonawczy liczy 21 osób.

Kółka Rolnicze to jedyna polska organizacja w IFAP. To najstarsza nasza organizacją rolników, licząca ponad 140 lat. Krajowy Związek skupia ponad 1 mln 106 tys. rolników w ponad 22,6 tys. kołach. Serafin jest szefem tej organizacji od 1999 roku.

Nowym prezydentem IFAP został Ajay Vashee - przewodniczący Południowoafrykańskiej Konfederacji Związków Rolniczych oraz federacji rolników, skupiającej producentów rolnych z Zambii, Zimbabwe, Namibii i Południowej Afryki. Vashee pochodzi z Zambii; interesy rolników swojego kontynentu reprezentuje od 1992 roku.

IFAP reprezentuje rolników z 115 organizacji rolniczych z 80 krajów świata. Celem organizacji jest poprawa pozycji organizacji rolniczych na świecie. Organizacja jest finansowana ze składek członkowskich, opłacanych na zasadach dobrowolności. (PAP)

awy/ pad/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki