REKLAMA

Wirtualna Polska nie wyklucza dywidendy za '16

2016-03-18 13:06
publikacja
2016-03-18 13:06
fot. simpson33 / YAY Foto

Wirtualna Polska nie wyklucza, że w przyszłym roku mogłaby wypłacić dywidendę - poinformowała w piątek dziennikarzy członek zarządu ds. finansowych Elżbieta Bujniewicz-Belka.

Wirtualna Polska nie wyklucza dywidendy za '16 / fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

"Zgodnie z tym, co mówiliśmy podczas IPO, nie wykluczamy, że wypłacimy dywidendę w przyszłym roku. Politykę dywidendową chcielibyśmy przedstawić w tym roku" - powiedziała Bujniewicz-Belka.

Prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski zapowiedział w piątek, że grupa jeszcze nie zakończyła akwizycji.

"Mamy w tym roku środki na akwizycje. Chcemy zrównoważyć przychody z rynku reklamowego i e-commerce, ale jest silna presja, żeby rozwijać się w kierunku e-commerce" - powiedział prezes.

Wirtualna Polska liczy na uruchomienie TV w 4Q'16 lub 1Q'17

Wirtualna Polska spodziewa się, że jej projekt telewizyjny ruszy w czwartym kwartale tego roku, lub w pierwszym kwartale roku przyszłego - poinformował w piątek dziennikarzy Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

"Szacuję, że uruchomienie nastąpi albo w czwartym kwartale tego roku, albo w pierwszym kwartale roku przyszłego. W ciągu dwóch lat zamierzamy wydać na projekt telewizji 20-22 mln zł. Liczymy, że po tym czasie będzie on rentowny" - powiedział prezes.

"Dużo inwestujemy w produkcję video. W tej chwili produkujemy 10 godzin programu na żywo tygodniowo i zamierzamy ten wskaźnik zwiększyć do 15 godzin w przyszłym roku i 20 godzin w roku 2018. Chcemy by ten kanał był dystrybucją tego, co już robimy w sieci" - dodał Świderski.

Prezes przyznał, że planowany jest również rozwój projektu VOD, ale razem z projektem telewizyjnym.

Spółka WP1 z grupy Wirtualna Polska Holding otrzymała czwarty kanał telewizyjny działający na nowym multipleksie cyfrowym, oznaczonym jako MUX-8. Kanał ten ba być poświęcony rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego.

Do tej pory w Polsce uruchomiono trzy bezpłatne multipleksy, z których jeden jest w całości zarezerwowany dla Telewizji Polskiej (MUX3). Nadane są na nich 24 programy.

Działa również jeden multiplex płatny, na którym nadaje Cyfrowy Polsat (MUX4).(PAP)

pif/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki