Warunki wezwania na akcje Sare zostały spełnione, ponieważ osiągnięty został próg minimalnej liczby akcji objętych zapisami, po którym wzywający zobowiązał się kupić akcje (916.892 akcje) - poinformował pośredniczący w wezwaniu Millennium DM.
Do 15 lutego trwa wezwanie na akcje Sare ogłoszone przez Tomasza Sebastiana Pruszczyńskiego i spółkę Polinvest 7. Wezwali oni do sprzedaży 1.696.021 akcji Sare, stanowiących ok. 74,01 proc. jej kapitału zakładowego, po 22,7 zł.
Podmiotem nabywającym akcje będzie Polinvest 7 z siedzibą w Luksemburgu, wobec którego podmiotem dominującym jest fundusz 21 Concordia LP. Polinvest 7 nie posiada obecnie akcji Sare.
Po rozliczeniu wezwania Tomasz Sebastian Pruszczyński i spółka Polinvest 7 chcą mieć łącznie 2.291.551 akcji Sare, stanowiących 100 proc. ogólnej liczby głosów, z czego Tomasz Pruszczyński zamierza nadal posiadać 25,99 proc. liczby głosów na WZ Sare.
W wezwaniu napisano, że Tomasz Sebastian Pruszczyński zamierza kontynuować dotychczasową politykę inwestycyjną względem spółki i nie ma w stosunku do niej szczegółowych zamiarów w związku z przeprowadzanym wezwaniem. Z kolei Polinvest 7 zamierza "w oparciu o posiadaną większość głosów w spółce oraz przysługujące mu prawa i obowiązki korporacyjne w spółce, kontynuować i wspierać dotychczasową strategię rozwoju".
14 grudnia Polinvest 7 zawarł porozumienie, w którym spółki WS Investments Limited i Petrovasko Limited oraz Damian Rutkowski zobowiązali się złożyć zapisy na sprzedaż w ramach wezwania łącznie 1.177.463 akcji, stanowiących 51,38 proc. kapitału zakładowego Sare. (PAP Biznes)
pr/ ana/