REKLAMA

W najbliższych dniach ruszy szpital tymczasowy na Okęciu

2021-10-28 12:26
publikacja
2021-10-28 12:26
W najbliższych dniach ruszy szpital tymczasowy na Okęciu
W najbliższych dniach ruszy szpital tymczasowy na Okęciu
fot. Bartosz Kalich / / FORUM

Szpital tymczasowy na warszawskim Okęciu ruszy w najbliższych dniach, myślę, że to będzie pierwszy-drugi dzień listopada - poinformował wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska, pytany podczas czwartkowej konferencji prasowej, kiedy zacznie funkcjonować szpital tymczasowy przeznaczony dla pacjentów z COIVD-19 na warszawskim Okęciu, ocenił, że będzie to "pierwszy-drugi dzień listopada". Podkreślił, że "wszystko jest gotowe" do uruchomienia szpitala i przyjęcia pierwszych pacjentów.

"W tej chwili nie ma takiej potrzeby, żeby on był już uruchomiony, jeżeli będzie taka potrzeba, to przyspieszymy" - zaznaczył wiceszef MZ.

Pytany, czy planowane jest ponowne otwarcie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie, Kraska powiedział, że "jeżeli będzie taka potrzeba". "Mam nadzieję, że nie - na Mazowszu także otwieramy oddziały w szpitalach stacjonarnych" - dodał.

Kraska ocenił także, że pacjenci z COVID-19 trafiają do szpitali w coraz gorszym stanie. "To jest troszeczkę inne fala, niż poprzednie, ponieważ w poprzedniej fali ten okres od wystąpienia objawów, do trafienia pacjenta do szpitala, to było około dwóch tygodni. Teraz jest to 3-4 dni, nawet czasem krócej" - zauważył. Zaapelował, żeby w przypadku gorszego samopoczucia i objawów przeziębienia wykonać test na zarażenie SARS-Cov2. "Tutaj czas gra wielką rolę" - dodał.

Tymczasowy szpital na Okęciu ma pomieścić 170 pacjentów; zaopatrzony jest także w 31 stanowisk respiratorowych. Jak informował we wtorek Kraska, dodatkowe łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem powstaną także w warszawskim szpitalu zakaźnym. (PAP)

Autor: Mikołaj Małecki

mml/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
grab
I znowu okuliści i chirurdzy, będą się zajmowali chorymi, którymi powinni się zajmować pulmonolodzy i interniści!
bha
Cóż..... coraz większa ignorancja brak DDM i krótkowidztwo ludzkie zapełnią go szybko. Niestety
wwojtekw
Czekam na informację ile wyniosły koszty szpitala tymczasowego na stadionie narodowym (pełne, z zakwaterowaniem medyków etc), ile pacjentów przyjął w trakcie swojego działania oraz jak skończył się temat wypłacania medykom dodatkowych wynagrodzeń przez NFZ za pracę w tym szpitali (bo zgłaszali, że im obiecali, ale Czekam na informację ile wyniosły koszty szpitala tymczasowego na stadionie narodowym (pełne, z zakwaterowaniem medyków etc), ile pacjentów przyjął w trakcie swojego działania oraz jak skończył się temat wypłacania medykom dodatkowych wynagrodzeń przez NFZ za pracę w tym szpitali (bo zgłaszali, że im obiecali, ale nie wypłacili). Na moje oko tam był gruby wałek, ale oczywiście mogę się mylić
zenonn
Kowid pozwolił niektórym zarobić mnóstwo. Płaci ciemy lud.
broiniac
Za gotowość też się płaci. To tak jak z żołnierzami- wojny nie ma, ale utrzymywać ich trzeba.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki