W Wenezueli brakuje nawet hostii

Na święta Wielkanocy Kościół katolicki w Kolumbii podarował 250 tys. hostii Kościołowi w ogarniętej poważnym kryzysem Wenezueli - informuje w piątek agencja AFP. W kraju tym brakuje mąki - produktu, koniecznego do wyrobu hostii; mąka jest racjonowana.

(FORUM)

"Ważne jest, by odpowiedzieć na problemy doskwierające wierze w czasie trwającego za granicą kryzysu" - brzmi komunikat diecezji Cucuty, miasta w północno-wschodniej Kolumbii, w pobliżu granicy z Wenezuelą.

250 tys. hostii przekazał księżom z Wenezueli biskup Cucuty Victor Manuel Ochoa. Do ich przekazania doszło na moście Simona Bolivara łączącego oba kraje.

Wenezuela pogrążona jest w kryzysie gospodarczym i społecznym od ponad czterech lat; zmaga się z recesją i trzycyfrową inflacją, niedoborami żywności i leków. Opozycja oskarża prezydenta Nicolasa Maduro, który sprawuje najwyższy urząd w państwie od śmierci Hugona Chaveza w 2013 roku, o doprowadzenie kraju do ruiny gospodarczej i o autorytarne zapędy.

W kraju brakuje wielu artykułów żywnościowych i leków. Według oficjalnych danych z powodu kryzysu z kraju wyjechały setki tysięcy Wenezuelczyków, w tym blisko pół miliona osób - do Kolumbii. Szacuje się, że w tym roku liczba ta się podwoi.

ulb/ mmp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 4 silvio_gesell

Takie są efekty trzymania sztywnego kursu wymiany. Wenezuela trzymała sztywny kurs do dolara, podobnie jak Ukrainą, a Grecja nie posiada własnej polityki kursowej, monetarnej i ostatecznie fiskalnej. Zimbabwe także utrzymywało sztywny kurs, podobnie jak Tajlandią zanim wybuchł kryzys azjatycki w 1997.

! Odpowiedz
18 20 tu154sk

Ropa to częściej przekleństwo przykład to właśnie Wenezuela , Irak itp. , gaz to przekleństwo Rosji miliony ludzi w tych krajach żyje w nędzy ginąc w wojnach nie korzystają z 'dobrobytu" a połączenie dwóch katastrof socjalizmu i bogactw naturalnych to tragedia .

! Odpowiedz
22 14 ajwaj

Skarby ziemi nie jest przeklestwem
Np. Libja - byl wlasnie jakby komunizm o innej nazwie Dzamahiryja - wszystko prawie za darmo > ultra nowocz. opieka med., super wyposazone uczelnie, drogi, zgoda miedzy królami plemion, firmy z calego swiata bily sie o kontrakty, inwestycje = wielki plac budowy itd. itp.
Az przyszedl neo- kolonizator Hilarija C. & co. z Arabska Wiosna, nalotami ca 10 lat temu, zabici, inwalidzi, nedza, terror, wojna do dzis itd.itp Tez Syria (kraj wielonarodowy, wielo-wyznaniowy, bogaty itd.)
Leczy sie PRZYCZYNY nie objawy dla zdrowia.. I wlasnie sie leczy np. w Syrii "przymuszenie do pokoju" > znowu bez mala pokój, Libya itd. tez wróci do normy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 23 jkendy odpowiada ajwaj

Rzeczywiści za Kadafiego Libja to był raj na ziemi tyle że kilka tysięcy ludzi znikało bez wieści co roku mordowanych przez służby dyktatora. No i lubił podkładać bomby np. samolot nad Lockerbie w szkocji ale ty to lubisz ruskich morderców.

! Odpowiedz
1 5 ajwaj odpowiada jkendy

a ty sie boisz "ruskich morderców"
chodzisz pewnie w przebraniu, peruce i tylko pózna noca :):):)

! Odpowiedz
18 17 ajwaj

Bez hostii da sie przezyc,
bez wolnosci wielu nie chce...
ONZ: sankcje USA dla Wenezueli przciw prawom czlowieka itp.

Ryzyko jest w Wenezueli, ale sobie poradza. Maja najwieksze poklady ropy na swiecie. Wazne, ze po sztamie z BRICS ( w Moskwie) demokr.. Majdan :) ucichl i jest spokój :)
A jesli wierzyciel cos tam nie dostanie, no cóz c'est la vie ! Na biednych nie trafi :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil