REKLAMA

W Indiach zmarł Rakesh Jhunjhunwala. Miliarder i "król giełdy" miał 62 lata

2022-08-14 17:09
publikacja
2022-08-14 17:09
W Indiach zmarł Rakesh Jhunjhunwala. Miliarder i "król giełdy" miał 62 lata
W Indiach zmarł Rakesh Jhunjhunwala. Miliarder i "król giełdy" miał 62 lata
fot. SHAILESH ANDRADE / / Reuters

W wieku 62 lat w Bombaju w Indiach zmarł miliarder Rakesh Jhunjhunwala, udziałowiec w dziesiątkach firm w swoim kraju, nazywany "królem giełdy". Przyczyna zgonu, o którym zawiadomiła w niedzielę jego rodzina, nie jest znana. Media przypominają zasady, jakimi kierował się w biznesie: „trend jest twoim przyjacielem” oraz "jedyną regułą, jaką wyznaję, jest to, że nie ma reguł".

Jego majątek szacowany jest na prawie 6 mld dolarów. Był osobistością niezwykle popularną. Nazywano go "Warrenem Buffettem z Indii".

Przygodę z biznesem i akcjami zaczął już jako nastolatek.

Jhunjhunwala, który sam doszedł do ogromnego majątku, zmarł kilka miesięcy po tym, gdy powołał swoje tanie linie lotnicze Akasa Air.

“Wszystko, co umiem, to handlować i inwestować, nie chcę robić nic innego w życiu” - powiedział ten jeden z najbogatszych ludzi świata w wywiadzie przed 10 laty. Słynął, jak się przypomina, z wyjątkowych zdolności komunikowania się z ludźmi, co pomagało drobnym inwestorom zrozumieć zasady giełdy.

W poniedziałek, na sześć dni przed śmiercią, stwierdził w telewizji CNBC-TV18, że gospodarka Indii „wkracza w złotą erę”. Wyraził nadzieję, że jego rodacy są takimi optymistami, jak on.

Jhunjhunwala był zwolennikiem premiera Narendry Modiego, który na wiadomość o jego śmierci powiedział, że był „nieposkromiony, pełen życia, dowcipny i przenikliwy”. (PAP)

sw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (10)

dodaj komentarz
daniel_1
W Bombaju zmarł Rakesh Jhunjhunwala, "indyjski Warren Buffett"
Ciekawe co na to ten Amerykański?
ehud
“Wszystko, co umiem, to handlować i inwestować, nie chcę robić nic innego w życiu” - czy to na pewno był Hindus, a nie Żymianin?
onkolog_leczacy_maklera73
Miał raka mózgu. Bardzo ciekawy - z punktu medycyny - przypadek, bo zdiagnozowano u niego jak miał 41 lat. A więc przeżył z rakiem mózgu blisko 21 lat. Wiadomo - z pism medycznych, że jedynie poddawał się radioterapii mózgu + marihuana lecznica. Odmówił chemioterapii.
ehud
Rakesz był spod znaku Raka, ale zmarł na atak serca :)
ehud
Nienasyconej wciąż i wciąż od dawna zachłanności nie tylko tej rynkowej w to Gra, zresztą w wielu obecnie już ogromnie zadłużonych i z wysoką inflacją krajach. Niestety będzie ona udawała jarząbka poprzez swoich wszelakich systemowych naganiaczy obłudnych krótkowidzących i bez skrupułów - dopóki nie wyciśnie z rynków wewnętrznych Nienasyconej wciąż i wciąż od dawna zachłanności nie tylko tej rynkowej w to Gra, zresztą w wielu obecnie już ogromnie zadłużonych i z wysoką inflacją krajach. Niestety będzie ona udawała jarząbka poprzez swoich wszelakich systemowych naganiaczy obłudnych krótkowidzących i bez skrupułów - dopóki nie wyciśnie z rynków wewnętrznych szczególnie w detalu ostatnich soków mamony, oszczędności ludzi i nie zadłuży po końuszki włosów na wieki ich krajów społeczeństw by niestety w końcu łatwiej sterować nimi i ich uzależnić całkowicie finansowo od swojego rynkowego i nie tylko.......... widzimisię!!!!!!!!!!!!!. Niestety obłudna gra trwa i jest coraz bezwzględniesza, bez skrupułów w szczególności dla większości % zwkłych ludzi coraz bardziej wyzyskiwanych na swojej pracy i coraz mocniej i mocniej dojonych z kasy podwyżkami niestety rosnącymi w detalu non stop jak w kalejdoskopie.
ehud
Rakesz wyznawał hinduizm. Wyznawcy tej religii kremują ciała swoich bliskich. Wierzą, że spopielenie zwłok jest uwolnieniem duszy i przepustką ku dalszej podroży, do oświecenia i zakończenia procesu reinkarnacji.
ehud
Zmarli w Indiach najczęściej są spalani nad brzegiem rzek lub też w ich pobliżu, aby szczątki zmarłego móc wrzucić do wody.
bha
Pieniądze życia nie wrócą.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki