REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

W Holandii obowiązkowa kwarantanna po przybyciu z krajów dużego ryzyka epidemicznego

2021-05-12 09:25
publikacja
2021-05-12 09:25
W Holandii obowiązkowa kwarantanna po przybyciu z krajów dużego ryzyka epidemicznego
W Holandii obowiązkowa kwarantanna po przybyciu z krajów dużego ryzyka epidemicznego
fot. Nattee Chalermtiragool / / Shutterstock

Osoby przybywające do Niderlandów z państw podwyższonego ryzyka epidemicznego, także z Polski, już od najbliższej soboty będą zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Wymagane są także dwa testy na obecność koronawirusa.

Premier Holandii Mark Rutte poinformował we wtorek o dalszym łagodzeniu obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19. Od 19 maja otwarte zostaną siłownie, ogrody zoologiczne oraz wydłużony będzie czas funkcjonowania ogródków gastronomicznych.

Jednocześnie od 15 maja osoby, które przylecą lub przyjadą do Niderlandów z krajów o podwyższonym ryzyku zachorowań na Covid-19, będą zobowiązane do odbycia kwarantanny.

„Wszyscy podróżni z wyznaczonych obszarów wysokiego ryzyka, niezależnie od środka transportu, muszą zostać poddani 10-dniowej kwarantannie i będzie ona obowiązkowa” - oświadczył minister zdrowia Hugo de Jonge.

Odosobnienie będzie mogło być skrócone do pięciu dni, jeżeli uzyska się po tym czasie negatywny wynik testu.

Dotychczas ten środek był jedynie rekomendowany i brakowało przepisów, które wprowadzałyby sankcję za jego złamanie. To się jednak zmieniło i od soboty za złamanie obowiązku odosobnienia będzie groziła grzywna w wysokości 435 euro.

Wprawdzie obowiązek kwarantanny będzie miał zastosowanie tylko do obszarów wysokiego ryzyka, będzie również dotyczył Polski. W zestawieniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) Polska jest traktowana jako kraj o podwyższonym ryzyku zarażenia koronawirusem. Tak więc przybywający z Polski, niezależnie od formy transportu, będą zobowiązani nie tylko do okazania dwóch testów na obecność wirusa (PCR i tzw. szybki test), ale także do odbycia kwarantanny.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki