Volkswagen musi odkupić 0,5 mln samochodów od oszukanych klientów

Z amerykańskich dróg może zniknąć 500 000 samochodów Volkswagena wyposażonych w felerne silniki diesela. Niemiecki koncern motoryzacyjny ma uruchomić wraz z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych platformę gwarantującą klientom prawo odsprzedaży aut z oprogramowaniem fałszującym wyniki.

(fot. REUTERS/Dado Ruvic / FORUM)

Program ma dotyczyć 2-litrowych wersji silników diesela, których emisja spalin nie spełnia norm ustalonych przez amerykańskiego ustawodawcę. Volkswagen zgodził się na odkupienie od oszukanych klientów 0,5 mln egzemplarzy – donosi agencja Reuters. Klienci mają dostać zwrot kosztów zakupu w gotówce. Zwroty będą najprawdopodobniej wyceniane na podstawie ceny rynkowej, która obowiązywała przed ujawnieniem afery  w ten sposób zostanie wyeliminowany wpływ skandalu na cenę samochodów Volkswagena.

Pomimo występowania problemu także w mocniejszych, 3-litrowych silnikach - montowanych w samochodach Porsche i Audi - te modele nie zostaną objęte programem buyback. W Stanach Zjednoczonych sprzedano 80 000 takich aut.

Skandal związany z manipulowaniem emisją spalin wydaje się nie cichnąć, Volkswagen musi borykać się z konsekwencjami na wielu rynkach, gdzie prowadził sprzedaż. Obecnie próbuje także zawalczyć o klientów w swojej ojczyźnie, gdzie sprzedaje coraz mniej samochodów. Koncern zapowiedział promocje dla nowych klientów.

Mitsubishi znalazło "nieprawidłowości" w badaniu zużycia paliwa

Mitsubishi znalazło

Kolejny po Volkswagenie koncern motoryzacyjny przyznał się do problemów ze swoimi badaniami laboratoryjnymi. Chodzi o japoński koncern Mitsubishi. Po Dieselgate, w którym Volkswagen został złapany na zakłamywaniu pomiarów emisji z układu wydechowego, tym razem to Mitsubishi na specjalnie zwołanej konferencji przyznało, że znalazło „problemy” w sposobie, w jaki przeprowadzano badania zużycia paliwa.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 ~Schmeltzvagen

A taki był fajny ... niemiecki

! Odpowiedz
3 4 ~jkl

VW najprawdopodobniej wycofa się z rynku amerykańskiego. Będą to wielomiliardowe straty dla firmy VW. Obecnie spadek sprzedaży w USA jest ogromny, jeśli będzie utrzymywał się dalej w takim tępię to za parę miesięcy sprzedaż będzie wynosiła zero. Bankructwo jest tu całkiem możliwe.

! Odpowiedz
4 5 ~aaaaaa

głupoty piszesz i to straszne....
Nie wycofają się , kto się wycofuje z najbogatszego rynku świata? Nie po to się dogadują żeby się zwinąć
Jakie bankructwo.. firma zatrudnia miliony ludzi na świecie - Niemcy na to nie pozwolą

! Odpowiedz
2 11 ~fil

Spoko wszystkie się łatwo sprzeda w Polsce. Już wkrótce będą na wsiach wąchać kurki jak śmierdzą spaliny z niemieckiej rurki.

! Odpowiedz
2 26 ~njn

a u nas rzad boi sie pozwac frycow bo to potega gospodarcza ? usa gra krotko z frycami a POLSKA sie boi bo fryce msciwe sa

! Odpowiedz
2 3 ~takitam

Znasz przysłowie: "Co wolno wojewodzie...."? Jak nie to se poszukaj i się naucz bo prawdziwe jest.

! Odpowiedz
0 8 ~GodBlessUSA

USA z Polakami też gra krótko, ale większość nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, tak ma mózgi wyprane przez propagandę.

! Odpowiedz
1 6 ~wykop

To że Niemcy są podporządkowane USA było widoczne bardzo mocno w latach 90tych. Przykładowo tak jak media w PL chodzą na pasku Niemiec tak w Niemczech propaganda proUSA aż się wylewała z TV. Niemcy zaczęli nawet przyjmować po części 'amerykański styl życia' Ramstein nawet napisał piosenkę 'We all livin in America - it's wunderbar' :)

Co do MErkel - akurat za jej rządów było znaczne odwrócenie się od ameryki - i próbowała ona odzyskać teren ten nie zajęty jeszcze przez USA. Owe afery podsłuchowe i próba ograniczenia wojny informacyjnej przez nie wpuszczenie Googla (w NIemczech nie ma streetview), nakaz używania Linuksa w urzędach zamiast Windowsa który szpieguje itd. oraz m.in. najściślejsza współpraca z Rosją od bardzo dawna (Nord Streamy, współpraca gospodarcza itd.) pokazywały jasno że Niemcy chcą wyzwolić się spod buta USA. W bardzo wielu landach (nie wiem czym to jest spowodowane ale pewnie odwróceniem medialneg propagandy) kultuje przeświadczenie że to USA i Wlk Brytania to główny wróg osłabiający potęgę Niemiec i okupant. Niemcy np. na północy i północnym zachodzie bardzo niechętnie mówią w j.angielskim (mimo że doskonale go znają i rozumieją) bo uważają to za język okupanta.

Pytanie też dlaczego Niemcy próbując jasno i wyraźnie odbudować swoje imperium ,nie robią tego na płąszczyźnie militarnej - tu by się teoria zgadzała -bo jeżeli jest trafna to najprawdopodobniej mają zakaz w tym sektorze - dlatego skupiły się na wojnie informacyjnej, ekonomicznej i politycznej (Unia Europejska, Euro - które jest tworem politycznym umożliwającym wykupywanie upadłych przez tę politykę krajów - bez jednego wystrzału - patrz Grecja)

Jeżeli to co mówi Dr BRzeski jest prawdą, to Niemcy od pewnego czasu bardzo silnie starają się odbudować swoje mocarstwo i wygrać wszystko wszędzie tam gdzie USA i Wlk Brytania nie ingeruje. To co się dzieje z uchodźcami teraz i polityka Merkelowej - może dzięki wywiadowi USA amerykańscu żydzi - pociągający przecież sznurkami w Waszyngtonie - przedstawili jej ultimatum - bo haków na nią szczególnie z jej przeszłości jest sporo. Ale równie prawdopodobną a może nawet bardziej - teorią jest ta wyrażona przez Stanisława Michalkiewicza - że ten kryzys jest specjalnie i świadomie sprowokowany przez Merkelową - by przeprowadzić zmiany społeczne na terenie Niemiec i wyleczyć Niemców z wirusa poprawności politycznej - tak by przypomnieli sobie, że nacjonalizm Niemiecki jest czymś dobrym. Za tą teorią przemawia fakt, że praktycznie wszyscy politycy lewicowi Niemieccy włącznie z Merkel przyznawali przez ostatnie 2 lata że polityka multi-kulti to był błąd i ogromna porażka. Teraz jednak są pro uchodźcy i Wolfgang Schäuble jasno powiedział że dla Niemiec jest taki kryzys jak najbardziej na rękę. Za tą teorią stoi też fakt, że w sylwestrową noc owe molestowania były identyczne i w bardzo podobnych miejscach w całych Niemczech - więc albo Niemiecki wywiad nie panuje nad własnym krajem albo to właśnie on zorganizował te ekscesy. Za drugą opcją przemawia fakt, że Niemiecka policja miała rozkaz 'nie interweniować'.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~analittyk

Dowodzi to, że VW przegrał konkurencję na globalnym rynku motoryzacyjnym. Moim zdaniem Niemcy przegrywają konkurencję w innych segmentach rynku. To jest cena za koszty zjednoczenia Niemiec.

! Odpowiedz
1 1 ~takitam

"To jest cena za koszty zjednoczenia Niemiec." Moim zdaniem to jesteś analfabeta. Koszty zjednoczenia Niemiec bądź cena zjednoczenia Niemiec.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne