REKLAMA

VW próbuje udobruchać klientów promocjami

2016-04-18 10:57
publikacja
2016-04-18 10:57

Skandal wywołany manipulacjami przy pomiarze emisji spalin silników diesla produkcji Volkswagena odcisnął piętno na niemieckiej firmie. Sprzedaż samochodów na rodzimym rynku spada, dlatego koncern motoryzacyjny próbuje odkupić swoje winy większymi obniżkami cen swoich aut.

Sprawa niemieckiego potentata wstrząsnęła rynkiem. Jak już niejednokrotnie opisywaliśmy tę sprawę, Volkswagen poprzez specjalne oprogramowanie manipulował wynikami pomiarów emisji spalin swoich silników napędzanych olejem napędowym. Podczas analizy samochód przechodził w specjalny tryb, ograniczający nie tylko emisję, ale i moc pojazdu.

fot. / / FORUM

Według doniesień niemieckiego magazynu "Automobilwoche" Volkswagen, by zwiększyć obrót swoimi samochodami, zaczął stosować obniżki sięgające 2000 dolarów amerykańskich. Rozwiązanie ma być stosowane jeszcze w maju, by poprawić sytuację koncernu względem konkurencji. Sprawę skomentował szef działu sprzedaży i marketingu, mówiąc że VW nie odzyskał jeszcze zaufania i ten proces potrwa dłużej niż zakładano. Dodał, że sprzedaż passata jest rozczarowująca.

Reklama

Sprzedaż samochodów koncernu spadła nie tylko w Niemczech, ale także w Stanach Zjednoczonych. Na tamtejszym rynku Volkswagen wstrzymał na czas wyjaśnienia sprawy sprzedaż aut z silnikami diesla. Dane pochodzące z Centrum Ewidencji Pojazdów i Kierowców wskazują, że w Polsce skandal nie wpłynął sprzedaż samochodów niemieckiego producenta. Modele Volkswagena nadal są jednymi z najczęściej rejestrowanych samochodów zarówno w segmencie klientów indywidualnych, jak i firm.

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (42)

dodaj komentarz
~adam
Sprzedaż VW w Polsce w Kwietniu spadła o 50%. Bankructwo tej firmy jest już pewne.
~anastazjusz
~ded "udobruchać to jakiś nowy slang bankiera?" Udobruchać to inaczej dobrze wyruchać, tak po niemiecku :D
~miro
Nie mam samochodu, a stać mnie moze i na nowy.
Wole wypozyczyć jak trzeba lub zamowic taksowkę.
A na co dzien i tak zdrowiej wychodzi.
~tk
no to fajnie, to milych spacerow jak masz 20km do pracy
~besta
Najlepszy jest 15-letni VW po 5 Niemcach.
~gjh
toyota avensis kupilem pods wersje za 69,900zl koniec roku przyzwoite autko -obnizka byla 17tys zl koniec roku TOYOTA ma dobre obnizki segment D
~MJodek
Dla zmiany taktyki wystarczyło tylko do poprzedniego podejścia wobec klienta cztery literki dołożyć.
~ed
3 dni jezdzilem Rav4 Hybrid. Bajka cisza 6l na 100 po miescie. Ale cena 170tys w dobrej wersji.....za wygodne ale nie luksusowe autko
~Dżejms
A kiedy nasze państwo dowali im kary? Czy tylko potrafią niszczyć własne firmy?
~Misza
Nigdy nie dam sie juz namowic na zakupntego zlomu zwanego VW, Audi, Skoda czy Seat. Z mercedesem i BMW jest tak samo. Sa ta mistrzowie w planned obsolesence.

Powiązane: Dieselgate - afera w Volkswagenie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki