Mitsubishi znalazło "nieprawidłowości" w badaniu zużycia paliwa. Akcje 15% w dół

Kolejny po Volkswagenie koncern motoryzacyjny przyznał się do problemów ze swoimi badaniami laboratoryjnymi. Chodzi o japoński koncern Mitsubishi.
[Aktualizacja 11:40]

Mitsubishi znalazło "problemy" z badaniem zużycia paliwa
Mitsubishi znalazło "problemy" z badaniem zużycia paliwa (fot. Iseei Kato / FORUM)

Po Dieselgate, w którym Volkswagen został złapany na zakłamywaniu pomiarów emisji z układu wydechowego, tym razem to Mitsubishi na specjalnie zwołanej konferencji przyznało, że znalazło „problemy” w sposobie, w jaki przeprowadzano badania zużycia paliwa.

Dziwne wyniki emisji zostały wychwycone przez Nissan, z którym współpracuje Mitsubishi. Na ich podstawie przeprowadzone zostało wewnętrzne śledztwo, które wykryło nieprawidłowości. Koncern opublikował oświadczenie, w którym napisał, że "niewłaściwe zachowanie" niektórych pracowników spowodowało zaniżenie wyników spalania w dwóch modelach sprzedawanych pod marką Mitsubishi - eK wagon i eK space oraz dwóch, które były produkowane dla Nissana - dayz i dayz roox.

Proceder ten polegał na podawaniu nieprawidłowych wartości oporu przy przeprowadzaniu testów. Problem dotyczy 625 tys. pojazdów (157 tys. mitsubishi i 468 tys. nissanów) sprzedawanych na terytorium Japonii. Póki co wstrzymana została produkcja i sprzedaż samochodów.

Mitsubishi sprawdza również, czy problemy te dotyczą tylko samochodów sprzedawanych na terytorium Japonii i zapowiada "jakąś formę kompensacji".

Na wieść o problemach akcje spółki poszybowały w dół, spadając o 15%.

Najczęściej kradzione samochody w Polsce w 2015 r.

Najczęściej kradzione samochody w Polsce w 2015 r.

Volkswagen golf, audi a4 i volkswagen passat – to czołówka rankingu najbardziej pożądanych samochodów przez… złodziei. Ich ofiarami najczęściej padają w Polsce właściciele aut, którzy zostawiają swoje auto na parkingach niestrzeżonych.

Jakub Krześnicki

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 ~Dżejms

Zrozumcie że te normy różne są sposobem walki gospodarczej. Zgnoją nas normami - już będziemy musieli importować specjalny węgiel aby spełnić te normy. Weźmy rybaków i limity połowowe - w Szwecji czy Danii to urzędnik jest od tego aby wysyłać fałszywe raporty do Brukseli - ogarnijcie się wreszcie. A u nas są fundusze na likwidację floty połowowej.
Jak się naród nie ocknie to pozostanie nam jedynie podcieranie tyłków emerytom na zachodzie. Dobranoc.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~babulej

Mowa o keycar-ach sprzedawanych w Japonii!

! Odpowiedz
5 1 ~szczuhrZrrynsztoka

Nie kupię samochodu z facjatą jakiegoś szczuhra z rynsztoka...

! Odpowiedz
3 10 ~TNT

Przecież Mitsubishi wsadzało diesla od VW. Także Fiat swego czasu do Freemonta chyba kupował zespoły napędowe Diesel 2.0 + 4x4 od VW

! Odpowiedz
1 2 ~wwff

Np. Mitsubishi Grandis montował diesla 2,0 od VW.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne