Tym będą żyły rynki: od Turcji po Jackson Hole

2018-08-19 06:00
publikacja
2018-08-19 06:00

W nadchodzącym tygodniu świat żył będzie nie tylko tureckimi problemami, lecz także danymi z czołowych gospodarek oraz informacjami płynącymi z banków centralnych. W Polsce dojdą do tego jeszcze wyniki spółek.

/ ingimage

Poniedziałek, 20 sierpnia

Nowy tydzień zaczniemy od danych dynamiki produkcji przemysłowej oraz budowlano-montażowej w Polsce. Zdaniem analityków lipiec fabryki zaliczyć mogą do udanych (prognoza 10,2 proc. w ujęciu rocznym), wyraźne odbicie trwa także na budowach (20 proc. r/r). Równolegle GUS poinformuje o cenach produkcji.

Po południu w Turcji rozpocznie się okres wolny od pracy związany ze Świętem Ofiarowania. Tureckie rynki pozostaną zamknięte przez cały tydzień.

Wyniki: Altus TFI

Wtorek, 21 sierpnia

Pod względem wydarzeń z kalendarza dzień zapowiada się nadzwyczaj spokojnie. O 08.00 poznamy bilans handlowy Szwajcarii, a o 14.00 decyzję ws. stóp procentowych podejmie Narodowy Bank Węgier.

Wyniki: PKP Cargo, BOŚ, Dino Polska, Wawel

Środa, 22 sierpnia

09.00 poznamy wzrost wynagrodzeń na Węgrzech. 10.00 to moment publikacji przez GUS danych o sprzedaży detalicznej, które wciąż analizowane i komentowane są w kontekście ograniczenia handlu w niedziele.

W USA o 13.00 pojawią się dane o kredycie hipotecznym, zaś o 16.00 poznamy liczbę domów sprzedanych na rynku wtórnym. Pół godziny później inwestorzy otrzymają raport o zapasach paliw, zaś o 20.00 światło dzienne ujrzy protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Wyniki: Tauron

Czwartek, 23 sierpnia

Dominującym makroekonomicznym tematem dnia będą odczyty indeksów PMI dla sektorów przemysłowych i usługowych czołowych gospodarek świata. Przegląd obejmie Japonię (02.30), Francję (09.00), Niemcy (09.30), strefę euro (10.00) oraz USA (15.45).

O 08.00 poznamy dynamikę norweskiego PKB. Dwie godziny później GUS przedstawi dane o koniunkturze konsumenckiej w Polsce. O 13.30 pojawi się protokół z posiedzenia Rady Prezesów EBC, a pół godziny później analogiczny dokument opisujący posiedzenie RPP. Również o 14.00 NBP przedstawi dane o podaży pieniądza.

Wyniki: Cyfrowy Polsat, GTC, Benefit, Handlowy, XTB

Piątek, 24 sierpnia

O 01.30 z Japonii nadejdą ważne dla tamtejszego banku centralnego dane o inflacji konsumenckiej. W Europie w centrum uwagi znajdzie się szczegółowy raport dotyczący niemieckiego PKB. O 10.00 GUS przedstawi komplet danych zebranych w biuletynie statystycznym, wśród nich znajdziemy m.in. finalny odczyt stopy bezrobocia rejestrowego.

Na zakończenie tygodnia wszystkie oczy zostaną zwrócone na Jackson Hole w stanie Wyoming, gdzie po raz kolejny spotkają się przedstawiciele najważniejszych banków centralnych świata. Na piątek zaplanowano m.in. przemówienie Jerome’a Powella z Rezerwy Federalnej (16.00).

Wyniki: CCC, JSW, Dom Development

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ajwaj
Fitch zwrócił uwagę na stabilność rosyjskiej gospodarki wobec amerykańskich sankcji

Eksperci zauważyli silny bilans, wiarygodne finansowanie zewnętrzne i rozsądną politykę makroekonomiczną Rosji

Inaczej > inwestujacych w Rosje (3.partner handlowy - na przeciw PISty i CIA) czeka KASA
ajwaj
I to bez bander-synów PISTy, z siekierami, pilami albo mlotkami w glowe

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki