REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Tym będą żyły rynki: EBC, UK i wyniki

2016-07-15 15:16
publikacja
2016-07-15 15:16

Przyszły tydzień na rynkach finansowych upłynie pod znakiem danych z brytyjskiej gospodarki, pierwszej pobrexitowej decyzji EBC oraz wyników spółek z Wall Street.

fot. / / ingimage

Poniedziałek, 18 lipca

Poniedziałkowe kalendarium makroekonomiczne nie należy do najbardziej istotnych. Z polskiego punktu widzenia najważniejsze będą dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w czerwcu (14.00).

W USA oczy zwrócone będą na indeksy rynku nieruchomości NAHB (16.00) oraz napływ kapitałów (22.00). Politycznym wydarzeniem dnia będzie jednak początek konwencji Partii Republikańskiej, na którym prawdopodobnie Donald Trump otrzyma nominację.

Wyniki: Netflix, IBM, Yahoo

Wtorek, 19 lipca

We wtorkowe przedpołudnie w centrum uwagi znajdzie się Wielka Brytania, skąd napłyną dane o inflacji CPI i PPI (10.30). Raporty te będą komentowane w kontekście ostatniej decyzji Banku Anglii, który wstrzymał się z podnoszeniem stóp w oczekiwaniu na kolejne inflacyjne odczyty.

Wcześniej, bo o 10.00 EBC opublikuje kwartalny raport o akcji kredytowej w bankach, natomiast o 11.30 będziemy mogli zapoznać się z indeksem niemieckiego instytutu ZEW.

O 14.00 czekają na nas kolejne dane z polskiej gospodarki. Tym razem GUS przedstawi informację o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w czerwcu.

W USA opublikowane zostaną kolejne dane z rynku nieruchomości – tym razem o pozwoleniach na budowę (14.30). Po południu w Waszyngtonie zaprezentowany zostanie raport MFW z najnowszymi prognozami makroekonomicznymi.

Wyniki: Goldman Sachs, Johnson&Johnson, Microsoft, Lockheed Martin, Volvo

Środa, 20 lipca

Środa to ponownie głównie dane z Wielkiej Brytanii. Dzień po inflacji poznamy kondycję tamtejszego rynku pracy.

Politycznym wydarzeniem dnia będzie z kolei pierwsze wystąpienie premier Theresy May przed brytyjskim parlamentem.

Wyniki: Morgan Stanley, Halliburton, Intel, American Express, eBay, Mattel, Qualcomm, Nordea, Electrolux

Czwartek, 21 lipca

Czwartek to kolejna porcja danych z Wielkiej Brytanii – tym razem o sprzedaży detalicznej w „brexitowym” czerwcu. Najważniejszy punkt dnia i tygodnia stanowić będzie jednak decyzja EBC ws. stóp procentowych, połączona z konferencją prasową prezesa Mario Draghiego (13.45 i 14.30). Europejskie władze monetarne zbiorą się na decyzyjnym posiedzeniu po raz pierwszy po tym, jak Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z UE.

Resztę dnia wypełnią kolejne dane z USA. Tym razem będą to indeks Fed z Filadelfii (14.30), wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (14.30), indeks nieruchomości FHFA (15.00) oraz sprzedaż domów na rynku wtórnym (16.00).

Wyniki: General Motors, BNY Mellon, Visa, Starbucks, AT&T, Chipotle, PayPal, AMD, Daimler, Unilever

Piątek, 22 lipca

Ostatni roboczy dzień tygodnia upłynie pod znakiem publikacji wstępnych indeksów PMI z sektorów usługowych i przemysłowych czołowych światowych gospodarek. Tym razem, prócz danych dla Japonii (04.00), Francji (09.00), Niemiec (09.30), strefy euro (10.00) oraz USA (15.45), poznamy też odczyt dla Wielkiej Brytanii (10.30).

Wyniki: General Electric, American Airlines, Moody’s

Ratingi: Czechy (S&P), Dania (Moody’s), Estonia (Moody’s), Grecja (S&P), Rumunia (Fitch).

Michał Żuławiński

Źródło:
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Ciemne strony ETF-ów. Czy pasywne inwestowanie zepsuje giełdę?
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zapowiedź dnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki