REKLAMA

Tyle Donald Tusk zarobi na stanowisku premiera. Są też inne benefity

2023-12-11 08:00
publikacja
2023-12-11 08:00

Obecny premier Mateusz Morawiecki wygłosi exposé i wiele wskazuje na to, że nie uzyska on wotum zaufania. Jeśli sprawdzą się przewidywania, to nowym szefem rządu zostanie Donald Tusk. Nowa posada będzie wiązała się z lepszym wynagrodzeniem - donosi "Fakt".

Tyle Donald Tusk zarobi na stanowisku premiera. Są też inne benefity
Tyle Donald Tusk zarobi na stanowisku premiera. Są też inne benefity
fot. Zbyszek Kaczmarek / / FORUM

Choć Donald Tusk był już kiedyś premierem, to od tego czasu znacznie zmieniło się wynagrodzenie, które przysługuje na tym stanowisku. Obecnie z dodatkiem funkcyjnym wynosi ono 20 tys. 500 zł. W przypadku przewodniczącego KO należy jeszcze doliczyć jeszcze dodatek stażowy (maksymalnie 20 proc.). To oznacza, że jego wynagrodzenie może łącznie wynieść 23 tys. 600 zł. 

Okazuje się, że nowa posada wpłynie pozytywnie również na emeryturę Donalda Tuska. Biorąc pod uwagę dane płynące z jego oświadczenia finansowego, obecnie polityk może liczyć na ok. 5800 zł emerytury. Jeśli byłby premierem przez 4 lata, ZUS mógłby podnieść ją o co najmniej 960 zł brutto.

Nie tylko pieniądze

Szef rządu może liczyć także na inne benefity. Chodzi tutaj między innymi o ochronę SOP, dostęp do limuzyny i willi przy ul. Parkowej. Do dyspozycji premiera należy również mieszkanie służbowe w Warszawie.

Co więcej, premier to jedna z czterech osób w kraju, która może korzystać z opieki zdrowotnej pod okiem lekarzy ze szpitala MSWiA. “Fakt” dodaje, że szef rządu otrzyma również dostęp do willi Stynka.

PB

Źródło:
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (34)

dodaj komentarz
jas2
"Tyle Donald Tusk zarobi na stanowisku premiera. Są też inne benefity"

Niech zarabia miliony, byle nie sprzedał całej Polski.
gruking
Kazdy wie ze prawdziwe pieniądze zarabia sie na sprzedaży ustaw. Te 23 tys to dostanie tusk na waciki.
mistrz_erudycji
Pensja parlamentarna to są promile w porównaniu co się dostaje za przekręty typu umorzenie opłaty za przesył gazu, uwalenie stoczni, podpisanie kontraktu na szczepionki, wprowadzenie systemu nadawania telewizji który trzeba za 2 lata zmienić itd.
beju
gdzie te trole na tym formu, bo teraz widzę niespotykaną zgodność opinii na temat Tuska. Szkoda że po wyborach. Za wpis trola płaci się od 2-10zł. Bankier "chyba" zadbał, żeby nie blokowali tych trolowych kont.
beju
nie wiem , czy to nawet nie jest sprawa do Rady Mediów - te sprzyjanie trolom na tym formum - szczególnie przed wyborami - mogła byt być niezła aferka.
oklahoma_kid
bez wątpienia, to będzie premier na jakiego polski naród zasługuje
mistrz_erudycji
Z bólem przyznaję ci rację.
1a2b
ważniejsze jest jakich szkód folksdojcz narobi
1a2b
cały czas mam nadzieję że ta menda nie dostanie wotum zaufania

Powiązane: Rząd Donalda Tuska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki