REKLAMA

Tusk o podniesieniu wieku emerytalnego: nie będę wracał do tematu

2022-01-20 10:57
publikacja
2022-01-20 10:57
Tusk o podniesieniu wieku emerytalnego: nie będę wracał do tematu
Tusk o podniesieniu wieku emerytalnego: nie będę wracał do tematu
fot. Jerzy Dudek / / FORUM

Dla mnie sprawa jest zamknięta, nie będę więcej wracał do tematu podniesienia wieku emerytalnego, bo większość Polaków jest temu przeciwna - powiedział przewodniczący Platformy Donald Tusk.

Lider PO Donald Tusk został zapytany na konferencji prasowej w Ksawerowie, czy jest zwolennikiem podwyższania wieku emerytalnego w związku ze złą sytuacją demograficzną.

"Sprawa jest zamknięta. Nie zmieniam poglądu, że z punktu widzenia polskich emerytów podniesienie wieku emerytalnego miało sens. Ale nie mam żadnych wątpliwości, że dla przygniatającej większości Polaków obowiązek dłuższej pracy był nie do zaakceptowania, więc sprawa jest zamknięta" - odpowiedział.

"Uważam, że lepiej dłużej pracować, bo ma się wtedy wyższą emeryturę, to jest lepsze dla rynku pracy, ale nie każdy ma zdrowie, nie każdy ma ochotę, tutaj nie może być przymusu. Z mojego punktu widzenia sprawa jest zamknięta, ja już nie będę wracał do tematu podniesienia wieku emerytalnego" - dodał.

Wiek emerytalny od 1 października 2017 r. wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przepisy przywracające taki wiek emerytalny, obowiązujący przed reformą rządu PO-PSL, która podniosła go do 67 lat, zostały uchwalone w 2016 r.

Szef Platformy Obywatelskiej kontynuuje w czwartek wznowiony w tym tygodniu objazd po Polsce, w ramach którego spotyka się z przedsiębiorcami głównie z mniejszych miast, którzy skarżą się na drastyczny wzrost cen gazu, inflację i zmiany podatkowe wprowadzone przez Polski Ład. W czwartek były premier odwiedza woj. łódzkie - najpierw Ksawerów, później Pabianice i Tomaszów Mazowiecki.

autor: Piotr Śmiłowicz, Agnieszka Grzelak-Michałowska

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
takitamzdaleka
No tak... skoro są podwyżki gazu i prądu to warto jechać w pole... Zrobi sobie trochę zdjęć, pomacha transparentami, wygłosi standardowe farmazony i będzie uważał, że będzie lepszy niż ekipa rządząca.
Niestety - ani skruchy za lata poprzednie, ani pokuty za poprzednie afery, żadnej refleksji z tego, że za jego rządów wcale lepiej
No tak... skoro są podwyżki gazu i prądu to warto jechać w pole... Zrobi sobie trochę zdjęć, pomacha transparentami, wygłosi standardowe farmazony i będzie uważał, że będzie lepszy niż ekipa rządząca.
Niestety - ani skruchy za lata poprzednie, ani pokuty za poprzednie afery, żadnej refleksji z tego, że za jego rządów wcale lepiej nie było.
A stara śpiewka, że będzie lepiej jak odsuną PiS od władzy już nie działa... od dawna nie działa...

Dlatego zagrajmy na nowo - ekipa Tuska - rozkradanie w białych rękawiczkach, ekipa Kaczyńskiego - rozdawanie bez opamiętania, zatem zobaczmy czy wolność w wydaniu nowicjuszy z Konfederacji będzie korzystniejsze?... (piszę nowicjuszy, bo mimo dobrych chęci wykazują trochę niezrozumienia w polityce zagranicznej, co ma wpływ na naszą sytuację w regionie).
I owszem - jestem sympatykiem Konfederacji, ale wiem i widzę, że mimo wszystko mają jeszcze sporo niedociągnięć i wad. Mimo to - znając kierunek obecnych i poprzednich władz - jestem skłonny dać im szansę i spróbować uproszczeń w gospodarce i życiu społecznym proponowanych właśnie przez nich.
Zobaczymy zatem przy najbliższych wyborach czy inni podzielają tą myśl.
Bo pamiętamy, że za Tuska całe rzesze rodaków emigrowały na zachód, bo u siebie nie mogły znaleźć miejsca...
Pozdrawiam
jangcy
Niestety trudno skorzystac z zachety p.Tuska. Nie kazdy ma taka prace ze kasuje jak za zboże za to ze trzepie jezykiem bez ładu i składu.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki