REKLAMA

Trzaskowski: Budowa szpitala na Stadionie Narodowym była dla nas zaskoczeniem

2020-10-21 09:30
publikacja
2020-10-21 09:30
Trzaskowski: Budowa szpitala na Stadionie Narodowym była dla nas zaskoczeniem
Trzaskowski: Budowa szpitala na Stadionie Narodowym była dla nas zaskoczeniem
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Byliśmy zaskoczeni decyzją o budowie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym – mówił w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poinformował też, że rząd wycofał się z wcześniejszej decyzji wystawienia miastu rachunku za budowę mostu pontonowego na Wiśle przez wojsko.

Trzaskowski pytany w środę w radiu TOK FM, czy były z władzami stolicy konsultowane decyzje dotyczące budowy szpitala na Stadionie Narodowym, chociażby w takich kwestiach, jak dostosowanie do tych planów komunikacji miejskiej bądź dróg dojazdowych dla pacjentów. "Niestety nie" – powiedział prezydent Warszawy.

Podkreślił przy tym, że pytał wcześniej premiera Mateusza Morawieckiego, czy będą szpitale polowe. "Proponowałem też różne lokalizacje" – zaznaczył Trzaskowski. "Natomiast tą decyzją byliśmy zaskoczeni" – powiedział. Podkreślił także, że samorządowcy zgłaszają premierowi swoje pomysły dotyczące walki z pandemią, jednak większość z nich pozostaje bez odzewu.

W rozmowie padło także pytanie o uroczystości Wszystkich Świętych. Trzaskowski zaapelował do mieszkańców miasta, by rozłożyli wizyty na cmentarzach na kilka dni. Jak zaznaczył, w związku z tym, że nie ma decyzji zamknięciu cmentarzy, jak co roku miasto organizuje na te dni dodatkową komunikację miejską. "Apelujemy, żeby wszyscy nie pojawili się na cmentarzach 1 listopada" – mówił.

Trzaskowski został także zapytany, czy wojsko wystawiło już miastu rachunek za budowę mostu pontonowego na Wiśle, który powstał w związku awarią układu przesyłającego nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do "Czajki", do której doszło 29 sierpnia rano.

"Na szczęście rząd się wycofał później z tej decyzji, zresztą pod wpływem wojskowych, którzy po prostu stwierdzili, że to jest ich obowiązek, za co chciałem im bardzo serdecznie podziękować" – powiedział Trzaskowski. Wyjaśnił jednocześnie, że miasto zapłaci ewentualnie za np. paliwo, ale nie za samą pracę wojska.

dka/ jann/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki