Tesla z pozwem zbiorowym. Rasizm i złe warunki pracy w fabryce we Freemont

Cena akcji Tesli spada po wczorajszych doniesieniach o złożeniu pozwu zbiorowego przeciwko przedsiębiorstwu. Byli pracownicy chcą domagać się w sądzie zadośćuczynienia za akty rasizmu i niebezpiecznych warunków pracy w fabryce amerykańskiego producenta.

(fot. REUTERS/Rebecca Cook / FORUM)

Od wczoraj walory spółki Elona Muska staniały o ok. 6 dolarów, czyli o ok. 2 proc. W złożonym we wtorek pozwie zbiorowym nie brakuje zarzutów o dyskryminację i złe warunki pracy – zarzuty nie padają tylko bezosobowo do całej firmy, ale także bezpośrednio w stronę Muska – pisze CNBC.

Pod zarzutami podpisało się ponad 100 afroamerykańskich pracowników zatrudnionych w fabryce we Freemont w okresie od listopada 2016 roku do listopada 2017 roku. Twierdzą, że w pracy używano wobec nich rasistowskich określeń, a próby interwencji przez poszkodowanych spotykały się z brakiem jakiejkolwiek reakcji, po czym ich zwolniono z powodu narzekań na warunki w pracy.

We wniosku przytoczono e-mail napisany przez Elona Muska do pracowników fabryki we Freemont, w którym prezes odnosi się do pojawiających się zarzutów o akty rasizmu. – Częścią nie bycia chamem jest branie pod uwagę tego, jak może się czuć osoba będąca w historycznie niedoreprezentowanej grupie. Czasami takie wydarzenia powstają niezamierzenie – powinieneś wtedy przeprosić. Będąc sprawiedliwym, jeśli ktoś jest palantem wobec ciebie, ale szczerze za to przeprasza, istotne jest bycie gruboskórnym i zaakceptowanie przeprosin – pisał Musk.

MG

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 13 ajwaj

Muskowi rakiety sie pala i wybuchaja, niewypal Tesla z PC nic nie zarobil i nie zarobi (mimo mld. $ dotacji=podatków jeleni) bo konkurencja jest lepsza i tansza itd itp.

ALE pewnie podróze na Marsa beda TYM hitem co cós zarobi... Chyba, ze tez nie zarobi :)

! Odpowiedz
1 4 picapau

Proponuje sprawdzic statystyki sprzedazy klasy premium w Stanach czy Niemczech, jesli Model S sprzedaje sie lepiej niz BMW i Audi razem wziete to dziwne jest uzywanie terminu niewypal. Obecnie przychodzac do salonu Tesli w USA z checia kupna Ski termin odbioru jest w lutym, faktycznie im nie idzie :D

Co do nie zarabiania to podstawy ekonomii duzych przedsiebiorstw sie klaniaja, Amazon tez dlugo nie zarabial no ale nie bede tego tlumaczyl.

Generalne wiem, ze albo jestes trolem albo nie masz pojecia o czym piszesz ale czasami lubie odpisac tego typu cyrkowym potworkom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 innowierca odpowiada picapau

Oni maja problemy produkcyjne.Produkcja im nie idzie, I nie ma to zwiazku z iloscia zamowien.
Dopiero co byl o tym artykul.
To zupelnie nie chodzi o to ze oni sie nie wyrabiaja , bo jest tyle chetnych.

! Odpowiedz
1 18 niepelnosprawny_org

liberał silnie popierajacy demokratów ma cos z rasizmem wspólnego? był preciwny Trumpowi, aczkolwiek Trump wybrał go do rady pomagajacej w rozwoju gospodarki USA...

! Odpowiedz
35 80 talmud

rasizm faszyzm homofobia antysemityzm i pare innych bzdur to jest lewacki belkot zeby atakowac i ponizac ludzi ktorzy maja konserwatywny swiatopoglad oparty na biblii

nieustanne chamskie ataki pod plaszczykiem demokracji zeby przejac wladze i kontrole na calym swiecie - za falszywe atakowanie normalnych ludzi POWINNY BYC SUROWE KARY i delegalizacja tego motlochu!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 33 nostromo25

Jedyne, co zapamietam z tego komentarza, to nazwanie ludzi ze swiatopogladem opartym na biblii normalnymi XD

! Odpowiedz
18 26 karbinadel

Tak jest, Auschwitz i komory gazowe to też wymysł lewaków. Zajrzyj do biura rzeczy znalezionych, może gdzieś się tam wala tam twoja ostatnia szara komórka

! Odpowiedz
15 12 freq odpowiada karbinadel

Mao Zedong (Mao tse-tung), Pol-Pot,Stalin to niby kto? A o Hitlerze poczytaj więcej to dowiesz się (albo sam do tego dojdziesz, w co wątpie), że był lewakiem...
pozdrawiam

! Odpowiedz
2 23 karbinadel odpowiada freq

W takim razie narodowi socjaliści z PiS też są lewakami

! Odpowiedz
1 65 a-zet

Moja rodzina prowadziła przez parę lat hotel w Colorado zatrudniając m.in. Latynosów. Rasizmem okazuje się być dla nich prośba aby raczyli pracować.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.