REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

UOKiK: Tauron PE chce mieć wyłączną kontrolę nad Nowe Jaworzno Grupa Tauron

2021-11-18 09:58, akt.2021-11-18 12:42
publikacja
2021-11-18 09:58
aktualizacja
2021-11-18 12:42
Dodaj Bankier.pl w Google

Tauron Polska Energia zamierza przejąć wyłączną kontrolę nad Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) - podał na swoich stronach UOKiK.

UOKiK: Tauron PE chce mieć wyłączną kontrolę nad Nowe Jaworzno Grupa Tauron
UOKiK: Tauron PE chce mieć wyłączną kontrolę nad Nowe Jaworzno Grupa Tauron
/ Tauron

NJGT prowadzi działalność w zakresie eksploatacji bloku energetycznego o mocy 910 MWe, zlokalizowanego w Jaworznie.

W sierpniu Tauron informował o rozpoczęciu działań zmierzających do odkupu od funduszy zarządzanych przez Polski Fundusz Rozwoju udziałów w spółce Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT), reprezentujących 14,12 proc. głosów.

Pozostałe udziały w spółce NJGT należą do Tauronu.

"Jesteśmy w trakcie negocjacji umowy nabycia udziałów od PFR. Negocjacje uzależnione są w dużej mierze od zapisów umowy inwestycyjnej zawartej w 2018 roku. Głównym powodem jest kwestia przeniesienia aktywów do NABE, próba utworzenia jednego podmiotu, który byłby przenoszony i kwestia swobody w zakresie kontraktowania energii elektrycznej" - powiedział podczas czwartkowej wideokonferencji wiceprezes Tauronu Krzysztof Surma.

Wiceprezes przypomniał, że zgodnie z programem rządowym zakładany termin przeniesienia wytwórczych aktywów węglowych do NABE to koniec 2022 roku.

Jak poinformował, obecna awaria bloku w Jaworznie, który ma być ponownie uruchomiony w kwietniu przyszłego roku, nie powinna mieć wpływu na wycenę jednostki w kontekście przenoszenia aktywów do NABE.(PAP Biznes)

jow/ pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki