REKLAMA

TDJ nie ma planów sprzedaży akcji Famuru, kupił 83 proc. udziałów w Teamtechnik PT

2020-01-14 14:24
publikacja
2020-01-14 14:24

TDJ nie ma planów sprzedaży akcji Famuru, PGO oraz Zametu. Dzięki pozyskanym przed rokiem środkom z ABB 10 proc. Famuru, firma inwestycyjna kupiła właśnie 83 proc. udziałów w Teamtechnik Production Technology - poinformował dziennikarzy we wtorek przewodniczący rady nadzorczej TDJ Tomasz Domogała.

/ materiały dla mediów

"Nic się nie zmieniło odnośnie strategii, którą ogłosiliśmy w połowie 2018 roku. Wówczas ogłosiliśmy nasze plany strategiczne wobec Famuru i absolutnie nic nie uległo zmianie. ABB zrealizowane na początku 2019 roku służyło pozyskaniu środków na realizację strategii inwestycyjnej TDJ. To nam się udało, więc na dzisiaj nie planów, co do naszej sprzedaży (akcji Famuru - przyp. PAP), ponieważ nasza płynność jest wystarczająca i na tym etapie nie mamy żadnych potrzeb finansowych" - powiedział Domogała.

"Na dzisiaj nie planujemy zmiany zaangażowania w pozostałych spółkach giełdowych" - dodał.

Ze sprzedaży w styczniu 2019 roku 10 proc. akcji Famuru TDJ pozyskał 275,9 mln zł na dalszą realizację strategii inwestycyjnej. TDJ ma obecnie 47,3 proc. w kapitale zakładowym Famuru. W skład portfelu TDJ Equity wchodzi również PGO (67 proc. akcji) i Zamet (56,43 proc.).

Zgodnie z założeniami ogłoszonej w 2018 roku nowej strategii, TDJ pozostanie kluczowym inwestorem w obecnie kontrolowanych spółkach, niemniej, w zależności od potrzeb inwestycyjnych możliwe będzie, w perspektywie 5-letniej, zmniejszenie udziału w nich do poziomu 20-40 proc., przy założeniu zachowania kontroli. TDJ chce aktywnie wspierać realizację długoterminowych strategii rozwoju spółek portfelowych.

TDJ zakłada w nowej strategii na lata 2018-22 m.in. dalszą dywersyfikację działalności, w tym inwestycje w dojrzałe spółki ze skalowalnym biznesem, potencjałem eksportowym i konsolidacyjnym. Firma inwestycyjna jest zainteresowana inwestycjami w nowych sektorach: automatyzacji, opakowaniach, sektorze kosmetycznym, recyklingowym oraz systemów zabezpieczeń i aparatury kontrolno-pomiarowej, spożywczym i suplementach.

Pierwszą inwestycją TDJ po ogłoszeniu nowej strategii jest zakup 83 proc. udziałów w Teamtechnik Production Technology od Teamtechnik Maschinen und Anlagen. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Teamtechnik PT produkuje linie montujące i testujące części oraz podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego.

Przychody posiadającej w Skawinie i Ostrowie Wielkopolskim spółki wyniosły w 2018 roku 104 mln zł. Blisko połowa przychodów pochodzi z segmentu komponentów aut elektrycznych oraz autonomicznych. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki