REKLAMA

Synektik liczy na zbliżone rdr przychody w I poł. roku 2019/2020 - wiceprezes

2020-01-17 14:36
publikacja
2020-01-17 14:36
fot. Krystian Maj / FORUM

Synektik liczy, że przychody grupy w pierwszej połowie roku finansowego 2019/2020 będą zbliżone rdr - poinformował PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki. Spółka spodziewa się w kolejnych kwartałach dalszych wzrostów sprzedaży w segmencie radiofarmaceutyków.

Aktualny rok finansowy Synektika trwa od 1 października 2019 roku i kończy się 30 września 2020 roku. Grupa podała w środę, że - według szacunków - miała w pierwszym kwartale roku finansowego ok. 37,5 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 65,5 mln zł rok wcześniej.

"Mamy potencjał, by zakończyć pierwsze półrocze z przychodami zbliżonymi do ubiegłorocznych. To bezpieczne, konserwatywne założenie" - poinformował PAP Biznes wiceprezes Synektika.

W pierwszej połowie roku 2018/2019 przychody grupy wyniosły 84,8 mln zł.

Zarząd informował, że niższe przychody w pierwszym kwartale to efekt przesunięcia finalizacji części projektów sprzedażowych w segmencie dostaw sprzętu medycznego, rozwiązań IT i usług na kolejny kwartał.

"Przesunięcie to zostało odzwierciedlone we wzroście backlogu do 9,2 mln zł na koniec grudnia 2019 r. oraz wartości aktywnych zamówień do 30,7 mln zł" - wskazał Korecki.

Spółka podała w poniedziałek, że jej backlog wyniósł na koniec 2019 roku 9,2 mln zł wobec 3,2 mln zł przed rokiem, a wartość aktywnych ofert wzrosła do 30,7 mln zł z 5,7 mln zł.

Z wypowiedzi Koreckiego wynika, że drugi kwartał może być bardzo udany dla segmentu dostaw sprzętu.

"Swój istotny udział w tym może mieć obszar robotyki medycznej. W drugim kwartale oczekujemy finalizacji dwóch, już toczących się postępowań przetargowych na dostawy robotów klasy da Vinci" - poinformował wiceprezes.

Ocenił też, że segment radiofarmaceutyków ma za sobą "bardzo udany kwartał, zdecydowanie lepszy od budżetowych założeń spółki". Zarząd spodziewa się dalszych wzrostów sprzedaży w tym segmencie.

"Wpływ na to ma m.in. sytuacja rynkowa, związana ze wzrostem ilości wykowanych badań PET/CT oraz rosnące zainteresowanie radioznacznikami specjalnymi. Sądzimy, że również kolejne kwartały br. będą stać pod znakiem wzrostów sprzedaży" - poinformował Korecki.

Synektik jest producentem i dostawcą radiofarmaceutyków, stosowanych do diagnostyki PET/CT. Spółka zajmuje się także dostawą sprzętu medycznego i rozwiązań informatycznych, stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki